Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Orędzie o stanie UE Ursuli von der Leyen

Musimy zdać sobie sprawę, jak wielkim dobrem są bezpieczeństwo i ochrona ludności. Musimy o nie walczyć.

Praworządność w Polsce 2021

Polska zobowiązała się do zlikwidowania Izby Dyscyplinarnej, która pomimo wyroków Trybunału Sprawiedliwości nadal podejmowała decyzje w sprawach dotyczących sędziów, w tym przez zawieszanie ich w czynnościach służbowych.

Razem dla Ukrainy - Wasze historie

Wojna w Ukrainie trwa, coraz więcej osób jest zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Poznaj historie tych dzielnych ludzi, którzy opowiadają o wypędzeniu i tragicznych doświadczeniach związanych z rosyjską napaścią na ich ojczyznę.

Cyberwojna Rosji

Rosja nieustannie prowadzi skoordynowaną kampanię dezinformacyjną skierowaną do mieszkańców Rosji, sąsiednich krajów, państw UE i innych podmiotów. Jej podstawowym celem jest wpływanie na opinię publiczną.

Najnowsze informacje

Artykuł prasowy |

Komisja zatwierdziła zmiany do polskiego programu wsparcia dla przedsiębiorstw wszystkich sektorów w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Budżet programu został zwiększony o 5,1 mld euro.

Artykuł prasowy |

Komisja i Moderna dostosowują harmonogramy dostaw szczepionek na COVID-19 w okresie późnoletnim i zimowym, aby zapewnić dostępność szczepionek dostosowanych do wariantów wirusa.

Artykuł prasowy |

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjmuje decyzję Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, agencji ONZ odpowiedzialnej za regulację transportu lotniczego, wzywającą Federację Rosyjską do natychmiastowego zaprzestania naruszania przepisów.

Wydarzenia

UE blisko Ciebie

Global Gateway

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Rozwoju (EDD) odbędzie się 21 i 22 czerwca. Wydarzenie zgromadzi uczestników wysokiego szczebla z całego świata, aby podsumować postępy we wdrażaniu strategii Global Gateway.

Prezydencja w Radzie UE

Co 6 miesięcy kolejne państwo członkowskie przejmuje rotacyjną prezydencję w Radzie. W tym okresie przewodniczy posiedzeniom tej instytucji na wszystkich szczeblach, pomagając zapewnić ciągłość prac UE.

Kącik edukacyjny

Ta strona zawiera gry, informacje o konkursach oraz interaktywne ćwiczenia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Zawierają one wiele ciekawych informacji na temat UE. Z materiałów można korzystać zarówno w szkole, jak i w domu.

Twoja opinia

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaangażować się w proces decyzyjny Unii Europejskiej, zarówno na szczeblu wspólnoty, jak i w Polsce

Publikacje

Zapoznaj się z najnowszymi opracowaniami i dokumentami

Studia i staże

Komisja Europejska opracowała wiele różnych programów, aby pomóc studentom w poznawaniu Unii Europejskiej