Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Przywróciliśmy Europie jej wewnętrzną siłę

Od pierwszego dnia Europa stoi po stronie Ukrainy. Wspomagając ją bronią. Środkami finansowymi. Gościnnością dla uchodźców. Oraz najostrzejszymi sankcjami, jakie kiedykolwiek istniały na świecie.

Praworządność w Polsce 2021

Polska zobowiązała się do zlikwidowania Izby Dyscyplinarnej, która pomimo wyroków Trybunału Sprawiedliwości nadal podejmowała decyzje w sprawach dotyczących sędziów, w tym przez zawieszanie ich w czynnościach służbowych.

Razem dla Ukrainy - Wasze historie

Wojna w Ukrainie trwa, coraz więcej osób jest zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Poznaj historie tych dzielnych ludzi, którzy opowiadają o wypędzeniu i tragicznych doświadczeniach związanych z rosyjską napaścią na ich ojczyznę.

Cyberwojna Rosji

Rosja nieustannie prowadzi skoordynowaną kampanię dezinformacyjną skierowaną do mieszkańców Rosji, sąsiednich krajów, państw UE i innych podmiotów. Jej podstawowym celem jest wpływanie na opinię publiczną.

Najnowsze informacje

Artykuł prasowy |

KE ogłosiła pierwszych w historii ośmiu zdobywców unijnych nagród ekologicznych: od rolnika po restaurację. Zwycięzcy pochodzą z Austrii, Belgii, Chorwacji, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Szwecji.

Artykuł prasowy |

Polska znalazła się na czwartym miejscu od końca w tegorocznej edycji Europejskiego Rankingu Innowacyjności. Wynika z niego m.in. że od 2015 r. wyniki UE w zakresie innowacyjności poprawiły się o około 10 proc.

Artykuł prasowy |

Grupa 50 ekspertów z 25 państw członkowskich Unii Europejskiej opublikowała raport „Burzliwe czasy. Natura i ludzie: kulturowa odwaga do wprowadzania zmian”.

Wydarzenia

UE blisko Ciebie

Global Gateway

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Rozwoju (EDD) odbędzie się 21 i 22 czerwca. Wydarzenie zgromadzi uczestników wysokiego szczebla z całego świata, aby podsumować postępy we wdrażaniu strategii Global Gateway.

Prezydencja w Radzie UE

Co 6 miesięcy kolejne państwo członkowskie przejmuje rotacyjną prezydencję w Radzie. W tym okresie przewodniczy posiedzeniom tej instytucji na wszystkich szczeblach, pomagając zapewnić ciągłość prac UE.

Kącik edukacyjny

Ta strona zawiera gry, informacje o konkursach oraz interaktywne ćwiczenia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Zawierają one wiele ciekawych informacji na temat UE. Z materiałów można korzystać zarówno w szkole, jak i w domu.

Twoja opinia

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaangażować się w proces decyzyjny Unii Europejskiej, zarówno na szczeblu wspólnoty, jak i w Polsce

Publikacje

Zapoznaj się z najnowszymi opracowaniami i dokumentami

Studia i staże

Komisja Europejska opracowała wiele różnych programów, aby pomóc studentom w poznawaniu Unii Europejskiej