Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Ukraina kandydatem do UE

KE oficjalnie zarekomendowała przyjęcie Ukrainy do wspólnoty

#PomagamUkrainie

Polski rząd uruchomił stronę internetową #PomagamUkrainie. Jest ona skierowana do uchodźców z terenów zaatakowanych przez Rosjan. Польський уряд запустив сайт #PomagamUkrainie. Він націлений на біженців із районів, які атакували росіяни.

Razem dla Ukrainy - Wasze historie

Wojna w Ukrainie trwa, coraz więcej osób jest zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Poznaj historie tych dzielnych ludzi, którzy opowiadają o wypędzeniu i tragicznych doświadczeniach związanych z rosyjską napaścią na ich ojczyznę.

Cyberwojna Rosji

Rosja nieustannie prowadzi skoordynowaną kampanię dezinformacyjną skierowaną do mieszkańców Rosji, sąsiednich krajów, państw UE i innych podmiotów. Jej podstawowym celem jest wpływanie na opinię publiczną.

Najnowsze informacje

Artykuł prasowy |

Nowy wymiar wsparcia dla krajów UE w ramach polityki spójności w celu zaradzenia skutkom rosyjskiej agresji na Ukrainę. „Elastyczna pomoc dla terytoriów” (FAST-CARE) przewiduje m.in. zwiększenie płatności zaliczkowych o dodatkowe 3,5 mld euro.

Artykuł prasowy |

Pierwsze dostawy szczepionek, stanowiące odpowiedź na pojawienie się ognisk małpiej ospy, dotrą dziś do krajów najbardziej dotkniętych tą chorobą. Pierwsze dawki otrzyma Hiszpania, następnie Portugalia, Niemcy i Belgia.

Artykuł prasowy |

Europejska komisarz ds. równości Helena Dalli przebywała w Warszawie w piątek i sobotę 24 i 25 czerwca, aby spotkać się z przedstawicielami rządu, społeczeństwem obywatelskim oraz wziąć udział w marszu równości Warsaw-Kyiv Pride.

Wydarzenia

UE blisko Ciebie

Global Gateway

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Rozwoju (EDD) odbędzie się 21 i 22 czerwca. Wydarzenie zgromadzi uczestników wysokiego szczebla z całego świata, aby podsumować postępy we wdrażaniu strategii Global Gateway.

Prezydencja w Radzie UE

Co 6 miesięcy kolejne państwo członkowskie przejmuje rotacyjną prezydencję w Radzie. W tym okresie przewodniczy posiedzeniom tej instytucji na wszystkich szczeblach, pomagając zapewnić ciągłość prac UE.

Kącik edukacyjny

Ta strona zawiera gry, informacje o konkursach oraz interaktywne ćwiczenia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Zawierają one wiele ciekawych informacji na temat UE. Z materiałów można korzystać zarówno w szkole, jak i w domu.

Twoja opinia

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaangażować się w proces decyzyjny Unii Europejskiej, zarówno na szczeblu wspólnoty, jak i w Polsce

Publikacje

Zapoznaj się z najnowszymi opracowaniami i dokumentami

Studia i staże

Komisja Europejska opracowała wiele różnych programów, aby pomóc studentom w poznawaniu Unii Europejskiej