Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Prognoza gospodarcza 2024
Prognoza gospodarcza wiosna 2024

Wzrosło ryzyko pogorszenia perspektyw gospodarczych. Wynika to głównie z przedłużającej się rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie oraz konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Najnowsze informacje

KE upomina Polskę
  • Artykuł prasowy

W kolejnym pakiecie postępowań o uchybienie zobowiązaniom państwa członkowskiego Polska została wezwana do naprawy legislacji w trzech obszarach.

  • Czas na przeczytanie: 6 min
Surowce krytyczne zabezpieczone
  • Artykuł prasowy

W akcie w sprawie surowców krytycznych określono ambitne cele dotyczące przyspieszenia produkcji surowców pierwotnych i wtórnych przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych norm społecznych i środowiskowych.

  • Czas na przeczytanie: 4 min
Eurobarometr: gospodarczy optymizm
  • Artykuł prasowy

Mimo obawy o bezpieczeństwo Europejczycy coraz lepiej oceniają kierunki i perspektywy rozwoju gospodarczego na kontynencie.

  • Czas na przeczytanie: 3 min
Unia równości - raport
W Polsce stopniowo poprawiają się wskaźniki dotyczące eliminowania dyskryminacji z życia społecznego, jednak tempo zmian jest powolne na tle pozostałych krajów UE - piszą autorzy raportu, który podsumowuje działania KE na rzecz budowy Unii równości.
20 lat
Jeśli organizujesz wydarzenie i chcesz na nie zaprosić, prześlij swoje zgłoszenie. Jeśli chcesz uczestniczyć w obchodach 20-lecia Polski w UE, zobacz jakie wydarzenia prezentowane są na naszej stronie.

Wydarzenia

Poland

UE blisko Ciebie

Weekly college meeting of the von der Leyen Commission, 27/03/2024
Z radością przyjmuję zniesienie od 1 kwietnia 2024 kontroli na wewnętrznych granicach powietrznych i morskich. To ogromny sukces obu krajów. I historyczny moment dla strefy Schengen – największego obszaru swobodnego przemieszczania się na świecie - powiedziała Ursula von der Leyen.
Prezydencja Belgii w Radzie UE
Co 6 miesięcy kolejne państwo członkowskie przejmuje rotacyjną prezydencję w Radzie. W tym okresie przewodniczy posiedzeniom tej instytucji na wszystkich szczeblach, pomagając zapewnić ciągłość prac UE.
TSUE sędziowe
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce realizuje projekt edukacyjny skierowany do polskich sędziów pod tytułem „Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wpływ na stosowanie i wykładnię prawa krajowego”.

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaangażować się w proces decyzyjny Unii Europejskiej, zarówno na szczeblu wspólnoty, jak i w Polsce

Zapoznaj się z najnowszymi opracowaniami i dokumentami

Komisja Europejska opracowała wiele różnych programów, aby pomóc studentom w poznawaniu Unii Europejskiej