Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce

Filtruj według

Aktualności (2301)

RSS
Wyświetlają się wyniki od 1 do 10
Artykuł prasowy |

Od ubiegłego roku w około połowie państw członkowskich niezależność sądów w ocenie społeczeństwa pogorszyła się, jest to niepokojący fakt – mówi wiceprzewodnicząca Věra Jourová. KE opublikowała unijną tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości z 2022 r.

Artykuł prasowy |

COVID-19 powinien zostać uznany za chorobę zawodową w sektorach opieki zdrowotnej, społecznej i domowej – oceniają państwa członkowskie, pracownicy i pracodawcy w Unii Europejskiej. Komisja Europejska wyda zalecenia w tej sprawie.

Artykuł prasowy |

Na terenie Konina od lat działa Klub Biegacza „Aktywni” Konin. Głównymi celami klubu są propagowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie do aktywnego uprawiania sportu, organizacja imprez sportowych.

Artykuł prasowy |

Plan prowadzący do szybkiego ograniczenia zależności od rosyjskich paliw kopalnych oraz do szybkiej transformacji ekologicznej jest już gotowy.

Artykuł prasowy |

- Jesteśmy gotowi przejąć wiodącą rolę w międzynarodowych staraniach o odbudowę, aby pomóc Ukrainie odtworzyć demokratyczny i prosperujący kraj – zadeklarowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Artykuł prasowy |

Czy literatura może przeciwdziałać homofobii? O tym rozmawiali goście debaty w Domu Europy we Wrocławiu: Lutz van Dijk Remigiusz Ryziński. Wydarzenie zorganizowano 16 maja w związku z Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.

Artykuł prasowy |

W Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii (IDAHOBIT) w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce zaprezentowano Tęczowa Mapę Europy 2022. To wyniki rankingu mierzącego poziom równouprawnienia osób LGBTIQ w Europie. Polska trzeci rok z rzędu zajęła ostatnie miejsce w UE.

Artykuł prasowy |

Unia Europejska i Stany Zjednoczone potwierdziły wolę ścisłej współpracy w kontekście globalnych wyzwań w sferze handlu i technologii, prowadzonej w duchu wspólnego zaangażowania na rzecz demokracji, wolności i praw człowieka.