Skip to main content
Przedstawicielstwo w Polsce logo
Przedstawicielstwo w Polsce

Unia Europejska blisko Ciebie

Skorzystaj z interaktywnej mapy Polski, aby znaleźć punkt informacyjny Unii Europejskiej najbliżej Ciebie.

  • Biura EUROPE DIRECT działają jako lokalne punkty kontaktowe. Dostarczają informacji i odpowiadają na pytania związane z Unią Europejską. Odpowiedzi udzielane są bezpośrednio i uwzględniają lokalne uwarunkowania. Odpowiednio przeszkolony personel organizuje również spotkania informacyjne w szkołach oraz debaty z udziałem lokalnych i regionalnych polityków, a także reprezentuje UE np. podczas targów. Dzięki ponad milionowi pytań, które każdego roku są kierowane do punktów informacyjnych, unijni decydenci mają również okazję poznać potrzeby i obawy obywateli.
  • Centra Dokumentacji Europejskiej promują wiedzę i badania naukowe na temat integracji UE. Oferują szeroki zbiór publikacji na tematy europejskie oraz zachęcają środowiska naukowe, by włączyły się w debatę na temat Europy.
  • Team Europe jest jedną z trzech, obok Punktów Informacji Europejskiej oraz Centrów Dokumentacji Europejskiej, sieci informacyjnych działających pod szyldem Europe Direct i koordynowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Team Europe to grupa ekspertów, będąca do dyspozycji tych z Państwa, którzy poszukują specjalistów z zakresu polityk Unii Europejskiej. Nasi eksperci uczestniczą w debatach i konferencjach, występują w mediach. SIEĆ EKSPERTÓW TEAM EUROPE W POLSCE

Zobacz również SIECI UE W POLSCE - BROSZURA

Mapa „Unia Europejska wokół mnie” pomaga znaleźć więcej ośrodków związanych z tematyką UE, należących do wyspecjalizowanych sieci działających w Twoim regionie. Wyszukiwać można według lokalizacji geograficznej lub konkretnego tematu (np. konsumenci, praca, studia, środowisko itp.).