Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Prognoza zima 2024
AdobeStock
Prognoza gospodarcza - zima 2024

Europejska gospodarka jest nieco słabsza, niż zakładano, jednak ożywienie gospodarcze powinno w tym roku stopniowo przyspieszyć – aż do 2025 r. Nadal spada inflacja.

Najnowsze informacje

Infrastruktura cyfrowa jutra
  • Artykuł prasowy

Infrastruktura cyfrowa jutra

W Europie nadal mamy 27 krajowych rynków telekomunikacyjnych z różnymi strukturami sieci, różnymi poziomami zasięgu. Rozdrobnienie to stracona szansa gospodarcza – mówi Margrethe Vestager.

Przyszłość polityki spójności
  • Artykuł prasowy

Przyszłość polityki spójności

W sprawozdaniu ekspertów na temat polityki spójności zaproponowano sposoby maksymalizacji skuteczności i wpływu polityki spójności w przyszłości.

Nowe zdefiniowanie rynku
  • Artykuł prasowy

Nowe zdefiniowanie rynku

Po prawie 30 latach Komisja Europejska zmienia definicje runku pod kątem konkurencji, aby dostosować przepisy do zmian zachodzących w ostatnich latach m.in. na rynku cyfrowym.

European Year of Skills 2023

Europejski Rok Umiejętności

Europejski Rok Umiejętności daje nowy impuls do realizacji celów społecznych UE na 2030 r., zgodnie z którymi co najmniej 60 proc. dorosłych powinno co roku uczestniczyć w szkoleniu, a co najmniej 78 proc. – mieć pracę.
DiscoverEU 2023

DiscoverEU 2023

Masz 18 lat i legalnie mieszkasz w państwie członkowskim UE lub państwie trzecim stowarzyszonym z programem Erasmus+? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie! DiscoverEU jest teraz częścią grupy programów Erasmus+
REPowerEU

REPowerEU

Od września 2022 r. rosyjski gaz stanowi jedynie 8 proc. całego gazu importowanego gazociągami do UE (dla porównania w sierpniu 2021 r. odsetek ten wynosił 41 proc.).

Wydarzenia

Poland

UE blisko Ciebie

State of the Union Address 2023 by Ursula von der Leyen, President of the European Commission

Orędzie o stanie Unii 2023

13 września 2023 r. przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie Unii, w którym przedstawiła najważniejsze wyzwania stojące przed obywatelami Unii i zaprezentowała możliwe rozwiązania.
Prezydencja Belgii w Radzie UE

Prezydencja w Radzie UE

Co 6 miesięcy kolejne państwo członkowskie przejmuje rotacyjną prezydencję w Radzie. W tym okresie przewodniczy posiedzeniom tej instytucji na wszystkich szczeblach, pomagając zapewnić ciągłość prac UE.
TSUE sędziowe

Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce realizuje projekt edukacyjny skierowany do polskich sędziów pod tytułem „Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wpływ na stosowanie i wykładnię prawa krajowego”.

Twoja opinia

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaangażować się w proces decyzyjny Unii Europejskiej, zarówno na szczeblu wspólnoty, jak i w Polsce

Publikacje

Zapoznaj się z najnowszymi opracowaniami i dokumentami

Studia i staże

Komisja Europejska opracowała wiele różnych programów, aby pomóc studentom w poznawaniu Unii Europejskiej