Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy2 stycznia 2013Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Wspólnie o Europie

Dyskusja na temat skutecznych sposobów informowania o wspólnych działaniach oraz wymiana doświadczeń były głównymi tematami spotkania informacyjnego, które odbyło się w Domu Europy 6 września 2011 r. W nieformalnej dyskusji uczestniczyli...

main.jpg

Około trzydziestu przedstawicieli instytucji edukacyjnych, kulturalnych i pełnomocników miasta wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym w Domu Europy, czyli siedzibie Regionalnego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego. Dyskutowano na temat planów i projektów, które będą podejmowane przez Przedstawicielstwo i Biuro, a także możliwościach współpracy z partnerami.

Unia Europejska, Europa ma wiele twarzy. My z państwa pomocą chcielibyśmy je przybliżać i sprawiać, żeby stały się częścią naszego życia – powiedział William Martin z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i opowiadali o planach na najbliższe miesiące: Europejskim Dniu Języków, Festiwalu Young Classic, Dniach Kina Niemieckiego, Festiwalu Brave Kids i wielu innych.

Spotkanie w Domu Europy stało się również doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, które zaowocują wspólnymi projektami z zakresu szeroko pojętej komunikacji i wpłyną na zacieśnienie współpracy między partnerami, a Biurem i Przedstawicielstwem.

Informacje dodatkowe

Dom Europy we Wrocławiu to miejsce spotkań i organizacji interesujących konferencji i debat. Miejsce, gdzie można poznać ciekawych ludzi, skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej, spotkać europejskich polityków, dowiedzieć się więcej w sprawie instytucji Unii Europejskiej i podejmowanych przez nie decyzji, a przede wszystkich przekonać się, w jaki sposób wpływają one na życie zwykłego człowieka.

W Domu Europy działa również Punkt Informacyjny Unii Europejskiej, w którym można uzyskać wszelkie informacje na temat Unii Europejskiej, skorzystać z dostępnych na miejscu publikacji i europejskiej kafejki internetowej.

Punkt Informacyjny prowadzi również bezpłatne zajęcia, które w ciekawy i zrozumiały sposób przybliżą UE, jej instytucje, wspólną walutę, itp.

Zajęcia są dostosowane do wieku, potrzeb i zainteresowań odbiorców, z uwzględnieniem treści edukacyjnych zalecanych dla danego poziomu nauczania. Mogą brać w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w wieku od 6 do 19 lat.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
2 stycznia 2013
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce