Filtruj według
News (2301)
RSSOd ubiegłego roku w około połowie państw członkowskich niezależność sądów w ocenie społeczeństwa pogorszyła się, jest to niepokojący fakt – mówi wiceprzewodnicząca Věra Jourová. KE opublikowała unijną tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości z 2022 r.
COVID-19 powinien zostać uznany za chorobę zawodową w sektorach opieki zdrowotnej, społecznej i domowej – oceniają państwa członkowskie, pracownicy i pracodawcy w Unii Europejskiej. Komisja Europejska wyda zalecenia w tej sprawie.
Na terenie Konina od lat działa Klub Biegacza „Aktywni” Konin. Głównymi celami klubu są propagowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie do aktywnego uprawiania sportu, organizacja imprez sportowych.
Komisja Europejska podjęła decyzję o udostępnieniu kwoty 248 mln euro pięciu państwom członkowskim, które najbardziej ucierpiały na początku wojny i przyjęły dużą liczbę uchodźców, aby wesprzeć ich systemy przyjmowania i zarządzania granicami.
Plan prowadzący do szybkiego ograniczenia zależności od rosyjskich paliw kopalnych oraz do szybkiej transformacji ekologicznej jest już gotowy.
- Jesteśmy gotowi przejąć wiodącą rolę w międzynarodowych staraniach o odbudowę, aby pomóc Ukrainie odtworzyć demokratyczny i prosperujący kraj – zadeklarowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Czy literatura może przeciwdziałać homofobii? O tym rozmawiali goście debaty w Domu Europy we Wrocławiu: Lutz van Dijk Remigiusz Ryziński. Wydarzenie zorganizowano 16 maja w związku z Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.
W Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii (IDAHOBIT) w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce zaprezentowano Tęczowa Mapę Europy 2022. To wyniki rankingu mierzącego poziom równouprawnienia osób LGBTIQ w Europie. Polska trzeci rok z rzędu zajęła ostatnie miejsce w UE.
Unia Europejska i Stany Zjednoczone potwierdziły wolę ścisłej współpracy w kontekście globalnych wyzwań w sferze handlu i technologii, prowadzonej w duchu wspólnego zaangażowania na rzecz demokracji, wolności i praw człowieka.
Przed wybuchem wojny prognozowano gospodarce UE długotrwały, solidny wzrost. Gdy Unia podnosiła się gospodarczo po pandemii, rosyjska inwazja na Ukrainę przyniosła nowe wyzwania.