Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy14 grudnia 2021Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Wsparcie dla obywateli Białorusi

Komisja Europejska zmobilizuje dodatkowe 30 milionów euro, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoje wsparcie dla narodu białoruskiego. To nowe finansowanie uzupełni i rozszerzy już istniejącą unijną pomoc dla młodzieży, niezależnych mediów, małych i...

Wsparcie dla obywateli Białorusi

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała: - UE wspiera naród białoruski w walce o wolność i demokrację. Zwiększymy nasze wsparcie o dodatkowe 30 milionów euro dla młodzieży, niezależnych mediów, MŚP na uchodźstwie i podmiotów kulturalnych – które reżim Łukaszenki nadal represjonuje. Mamy też gotowy pakiet gospodarczy i inwestycyjny o wartości 3 miliardów euro, aby wesprzeć demokratyczną Białoruś. Dążenie do wolności narodu białoruskiego jest dla nas wszystkich inspiracją.

Komisarz ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, Olivér Várhelyi, powiedział: - Ta zapowiedź zwiększenia naszego poparcia, ogłoszona przed szczytem Partnerstwa Wschodniego, jest kolejnym wyraźnym sygnałem, że Unia Europejska nadal zdecydowanie popiera naród białoruski w jego walce o wolność. Obywatele Białorusi mogą nadal liczyć na wsparcie i solidarność Unii Europejskiej w walce o budowanie demokratycznej przyszłości.

Celem tej zwiększonej pomocy jest wzmocnienie odporności i zdolności narodu białoruskiego, dotkniętego kryzysem politycznym, do promowania przemian demokratycznych na Białorusi.

Więcej informacji w komunikacie prasowym.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
14 grudnia 2021
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce