Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 kwietnia 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Wizyty studyjne w instytucjach UE

Ponad 10 wyjazdów studyjnych w ciągu roku – dzięki zaangażowaniu Przedstawicielstwa KE w Polsce w 2016 r. gościliśmy w Brukseli około 200 przedstawicieli polskich grup zawodowych i społecznych. Głównym celem takich wyjazdów jest zapoznanie osób...

170403_study_visit_main.jpg

Pobyty w Brukseli to okazja do zadawania pytań, lepszego zrozumienia konkretnych aspektów polityk europejskich. Umożliwiają sprawny przepływ informacji między osobami, które wpływają na ostateczny kształt danej polityki, a obywatelami, którzy realizują jej założenia na co dzień, np. w swojej zawodowej aktywności (mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce). Każda wizyta studyjna ma agendę dostosowaną tematycznie do konkretnej grupy uczestników.

Wśród grup, które w ostatnim czasie wyjechały do Brukseli poznawać świat unijnej polityki znaleźli się m.in. parlamentarzyści, organizacje pozarządowe zajmujące się prawami kobiet, dziennikarze, blogerzy, vlogerzy czy nauczyciele.

W dniach 24-26 kwietnia 2017 r. do Brukseli pojedzie grupa polskich sędziów, którzy spotkają się m.in. z Pierwszym Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem, sędziami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu oraz sędziami z innych państw członkowskich, działającymi w ramach Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ).

W wyjeździe uczestniczyć będzie 21 sędziów reprezentujących sądy powszechne i administracyjne wszystkich szczebli. Uczestników wskazały Krajowa Rada Sądownictwa oraz największe stowarzyszenia sędziowskie.

W najbliższym czasie odbędzie się także wizyta studyjna organizowana dla grupy nauczycieli pochodzących z różnych części Polski, zaangażowanych w działania związane z tematyką UE oraz dla osób związanych z instytucjami kultury.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 kwietnia 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce