Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 czerwca 2023Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Unia Równości

- Wasze zaangażowanie w propagowanie europejskich wartości, równości i niedyskryminacji jest bezcenne i powszechnie doceniane - napisała komisarz ds. równości Helena Dalli do osób uczestniczących w marszu równości we Wrocławiu.

helena_dalli_wroclaw

Z okazji marszu równości we Wrocławiu komisarz ds. równości przesłała list z pozdrowieniami do osób uczestniczących w wydarzeniu.

Drogie osoby uczestniczące we wrocławskim Marszu Równości

Często wracam myślami do mojego ubiegłorocznego pobytu we Wrocławiu i innych miastach Polski. Wasze zaangażowanie w propagowanie europejskich wartości, równości i niedyskryminacji jest bezcenne i powszechnie doceniane.

Dziś maszerujecie we Wrocławiu w obronie praw osób LGBTIQ, kierując się przesłaniem miłości, także w obliczu wszelkich przeciwności. To trudne czasy dla osób LGBTIQ w całej Europie. Widzimy wzrost liczby przestępstw z nienawiści przeciwko tym osobom w całej Unii. Nie wolno nam tolerować przemocy oraz dyskryminacji.

Dążąc do stworzenia Unii Równości, Komisja Europejska będzie nadal działać na rzecz równouprawnienia społeczności LGBTIQ oraz wspierać ją w Polsce, w całej Unii i poza nią.

Stoimy po Waszej stronie dzisiaj i każdego dnia.

Życzę wszystkim wspaniałego marszu.

Helena Dalli, komisarz ds. równości - 03/06/2023

List od Heleny Dalli został odczytany 3 czerwca podczas inauguracji marszu równości na pl. Wolności we Wrocławiu.  

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 czerwca 2023
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce