Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy9 lutego 2022Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

To nie Unia podnosi rachunki za energię

Wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej Frans Timmermans dla Onet.pl: Unijne fundusze mogą dostarczyć ponad 180 miliardów złotych na inwestycje w zieloną transformację w Polsce.

Frans Timmermans dla Onet.pl
Frans Timmermans
EC

Do tego doliczyć trzeba 45 miliardów złotych z funduszu modernizacyjnego – który jest częścią atakowanego przez niektórych systemu handlu uprawnieniami do emisji. Zaproponowaliśmy również nowy Społeczny Fundusz Klimatyczny, w ramach którego polskie rodziny i mali przedsiębiorcy mogą otrzymać dodatkowo 58 miliardów złotych na inwestycje w czystsze ogrzewanie, produkcję własnej energii elektrycznej albo po prostu pomoc przy płaceniu rachunków za energię - pisze Frans Timmermans w artykule dla Onet.pl.

Funduszy nie brakuje, ale potrzeba konkretnych decyzji, aby inwestorzy chętniej wchodzili na polski rynek. Im wcześniej polskie władze uznają te fakty, zaakceptują potrzebę zmian i wyraźnie zasygnalizują swoje zaangażowanie na rzecz transformacji energetycznej, tym większe będzie zaufanie inwestorów i szybszy przypływ pieniędzy.

Przeczytaj cały artykuł w Onet.pl

Informacje szczegółowe

Data publikacji
9 lutego 2022
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce