Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 lutego 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Unia Europejska: co o niej wiemy?

Uważasz, że informacje o polityce UE są trudno dostępne? O czym chcesz wiedzieć więcej? Byłeś już kiedyś w "Domu Europy"? Biorąc udział w konsultacjach społecznych obywatele wspólnoty mogą ocenić politykę informacyjną instytucji Unii Europejskiej...

170203_ec_ep.jpg

W zdecydowanej większości państw członkowskich Unii Europejskiej siedziby Przedstawicielstw Komisji Europejskiej oraz Biura Informacyjne Parlamentu Europejskiego znajdują się w jednym budynku. W "Domach Europy" organizowane są spotkania informacyjne oraz konferencje, a także liczne wydarzenia kulturalne – wystawy sztuki, pokazy filmów, wieczory literackie. Umieszczenie instytucji pod jednym dachem nie tylko ułatwia ich funkcjonowanie, ale także zwiększa ich dostępność i widoczność.

Przejrzystość działania i równy dostęp do informacji dla wszystkich obywateli to elementy niezwykle ważne dla funkcjonowania Unii Europejskiej. 1 lutego ruszyły ogólnoeuropejskie konsultacje społeczne, które mają na celu zbadanie zdania opinii publicznej na temat wspólnych działań komunikacyjnych Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w krajach członkowskich. Do wzięcia udziału w badaniu zaproszeni są wszyscy obywatele Unii Europejskiej. Zebrane wyniki mają posłużyć ulepszeniu współpracy między instytucjami unijnymi.

Obecnie krótka ankieta dostępna jest w języku angielskim TUTAJ, jednak już wkrótce będzie można ją czytać we wszystkich językach państw członkowskich.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 lutego 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce