Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy26 stycznia 2018Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

UE wyróżniona za zasługi dla polskiego przemysłu

Obecność Polski w Unii Europejskiej została uhonorowana tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł. XX-lecie”. To wyróżnienie przyznawane przez redakcję Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portal WNP.PL – w tym roku odbyła się jego osiemnasta...

UE wyróżniona za zasługi dla polskiego przemysłu
Kapituła nagrody uznała, że obecność Polski w UE ma dla krajowej gospodarki przełomowe znaczenie, zaś bilans członkostwa jest zdecydowanie dodatni. Jak oceniono, polska gospodarka - dzięki wspólnemu wysiłkowi różnych środowisk - dobrze wykorzystała swoją europejską szansę.

- Przyjmuję tę nagrodę symbolicznie w imieniu instytucji UE, ale i jako jej obywateli – powiedział Marek Prawda. - Unia Europejska może nie jest wyspą szczęśliwości, ale jest w miarę spokojnym miejscem w niespokojnych czasach. Dziś potrzebujemy realistycznej opowieści europejskiej, rzeczowej dyskusji, tak potrzebnej przed negocjacjami wieloletniego budżetu UE.

Wyróżnienia „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawane są od 18 lat przez Grupę PTWP, wydawcę miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Ideą projektu jest wskazywanie osób, firm, instytucji lub wydarzeń, które w istotny sposób wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce.

- Przyznaliśmy tytuły w formule dwudziestolecia, by w ten sposób nawiązać do jubileuszu Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, ale też spojrzeć na drogę, którą przeszliśmy wraz z polską gospodarką. Zależy nam na wskazaniu tych, którzy kształtowali jej obraz w latach 1998-2018 nadając ton, tempo i kierunek zmian - powiedział Wojciech Kuśpik, wydawca Nowego Przemysłu i portalu WNP.PL, prezes Grupy PTWP.

Wśród laureatów wyróżnienia znalazły się firmy, ludzie biznesu i administracji państwowej: Budimex, Grupa Asseco Poland, Piotr Woźniak (prezes zarządu PGNiG), Solaris Bus & Coach, Grupa Enea, TDJ i Grupa Famur, WB Electronics, Grupa Tauron, Lubelski Węgiel Bogdanka SA, Zygmunt Solorz (m.in. Polsat).

Źródło: wnp.pl

Informacje szczegółowe

Data publikacji
26 stycznia 2018
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce