
Chodzi również o zapewnienie ściślejszej współpracy między przemysłem a środowiskiem akademickim, co doprowadzi do większego rynkowego wykorzystywania wyników badań.
Komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira stwierdziła: - Dzięki tym inwestycjom, polityka spójności pomoże Polsce stać się bardziej innowacyjną na konkurencyjnym rynku światowym. Jak pokazuje kryzys związany z koronawirusem, współpraca między ośrodkami badawczymi ma kluczowe znaczenie dla oferowania innowacyjnych rozwiązań w szybko zmieniającym się i pełnym wyzwań świecie.
W projekt zaangażowanych jest 21 partnerów badawczych. Ich laboratoria zostaną wyposażone w sprzęt zgodnie z ośmioma dziedzinami specjalizacji, od transmisji i przechowywania danych, przez zegary atomowe i inteligentne miasta, po laboratoria e-learningowe i wielopłaszczyznowe laboratoria symulacyjne. Oczekuje się, że projekt obejmie zgłoszenie 21 patentów, publikację 84 prac naukowych, 342 doktorantów korzystających z infrastruktury oraz utworzenie pięciu przedsiębiorstw typu spin-off.
Informacje szczegółowe
- Data publikacji
- 6 październik 2020
- Autor
- Przedstawicielstwo w Polsce