Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy15 stycznia 2019Przedstawicielstwo w Polsce

Szczecin lepiej skomunikowany

Ponad 320 mln euro ze środków Funduszu Spójności przeznaczono na inwestycje w dwa projekty transportowe w Szczecinie i okolicach. Jeden z projektów dotyczy przebudowy torowisk tramwajowych, a drugi – modernizacji drogi wodnej między Szczecinem a...

Szczecin lepiej skomunikowany

Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu podsumowała: - Mieszkańcy Szczecina już wkrótce odczują poprawę funkcjonowania komunikacji tramwajowej w mieście, co ostatecznie przełoży się na lepszą jakość powietrza. Modernizacja toru wodnego przyniesie natomiast korzyści gospodarcze całemu regionowi.

W przebudowę torowisk tramwajowych w Szczecinie zainwestowano 40 mln euro. Nowe elementy infrastruktury zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i zintegrowane z systemem wypożyczania rowerów w Szczecinie, aby pasażerowie mogli łatwo łączyć podróż tramwajem z tanim wynajmem rowerów. Zmniejszą się hałas i drgania, a w obrębie całej sieci poprawi się bezpieczeństwo.

Ponadto ponad 287 mln euro zainwestowano w modernizację toru wodnego, który stanowi część sieci bazowej łączącej Bałtyk z Adriatykiem. Zakończenie obu projektów zaplanowano na 2023 r.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
15 stycznia 2019
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce