Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy7 kwietnia 2020Przedstawicielstwo w Polsce

Solidarni z Włochami

Zespół europejskich lekarzy i pielęgniarzy z Rumunii i Norwegii, delegowanych w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, wyrusza do Mediolanu i Bergamo, aby pomóc włoskiemu personelowi medycznemu w walce z koronawirusem. Również Austria...

Solidarni z Włochami

Przewodnicząca KE Ursula von Leyen powiedziała: - Ci pielęgniarze i lekarze, którzy opuścili swoje domy, aby pomóc swoim kolegom z innych państw członkowskich, są prawdziwymi twarzami europejskiej solidarności. Cała Europa jest z Was dumna. Komisja dokłada wszelkich starań, aby w tym trudnym czasie pomagać w potrzebie Włochom i wszystkim naszym państwom członkowskim.

Janez Lenarčič, komisarz ds. zarządzania kryzysowego, powiedział: - Pragnę podziękować Rumunii, Norwegii i Austrii za pomoc Włochom w tych ciężkich dla całego kontynentu czasach. Jest to unijna solidarność w działaniu. Unijne Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego działa w trybie 24/7 we współpracy ze wszystkimi państwami członkowskimi, aby zapewnić pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Włosi uruchomili również unijny system monitoringu satelitarnego Copernicus w celu sporządzenia map placówek służby zdrowia oraz przestrzeni publicznych w czasie zagrożenia koronawirusem.

6 kwietnia Włochy otrzymały także dostawę środków ochrony osobistej, koordynowaną przez Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego UE. Ponadto kilka państw członkowskich UE wysłało do Włoch wyposażenie takie jak maski, kombinezony i respiratory, jak również przyjmują pacjentów z Włoch na leczenie w swoich krajach.

Więcej informacji dostępnych jest w komunikacie prasowym, jak również w zestawieniu informacji na temat Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności oraz Unijnego Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
7 kwietnia 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce