Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy5 maja 2017Przedstawicielstwo w Polsce

Różnorodnie wykształceni czyli Gra Miejska 2017 w Tarnowie

Jak co roku uczniowie Tarnowskich i okolicznych szkół biorą udział w zmaganiach na terenie miasta. Rozwiązywanie zadań, drużynowa rywalizacja, pokonywanie wyznaczonej trasy- to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników. Zdobywanie wiedzy to...

170505_gra_miejska.jpg

„Gra Miejska 2017 Różnorodnie Wykształceni” to idealna zabawa dla najmłodszych, ucząca pracy zespołowej, rozwijająca myślenie analityczne i wyobraźnię uczestników. Uczniowie dzięki rozwiązywaniu zadań poznają podstawową wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz państw do niej należących. Tegoroczna edycja wzbogacona jest o zadanie specjalne polegające na rozwiązaniu krzyżówki o tajemnicach miasta Tarnowa.

Tegoroczna Gra Miejska będzie miała miejsce dnia 22 maja lub 23 maja 2017 r. (termin uzależniony od pogody) i będzie miała postać gry terenowej na terenie miasta Tarnowa (START i META – Park Strzelecki, nieopodal Mauzoleum Generała Józefa Bema).

W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na Traktaty Rzymskie oraz program Erasmus, które obchodzą kolejno 60 i 30 rocznicę, a także Europejski Korpus Solidarności.

Zabawa przeznaczona jest dla klas od 4-6 Szkół Podstawowych z gminy i miasta Tarnowa. Każda szkoła może mieć tylko jedną reprezentację składającą się z 3 uczestników. Szkoły mogą zgłaszać swoich reprezentantów od 10 kwietnia do 8 maja 2017 roku.

Udział w grze jest całkowicie bezpłatny.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na naszej stronie internetowej: http://europedirect-tarnow.europim.pl

Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia Gry Miejskiej na profilu Facebook: https://www.facebook.com/events/102252800318676/Informacje szczegółowe

Data publikacji
5 maja 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce