Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy5 maja 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

„Rok wielkich wydarzeń” czyli jeden z punktów na mapie imprez majowych

Miesiąc maj zapowiada się bardzo pracowicie. Dzień Europy, Gra Miejska 2017 czy lekcje europejskie, to tylko niektóre wydarzenia organizowane dla mieszków miasta i okolic Tarnowa. Warto podkreślić, że wszystkie wydarzenia z każdym rokiem cieszą się...

170505_dzien_europy.jpg

Wzorem z lat ubiegłych Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct -Tarnów organizuje wydarzenie dotyczące urodzin Europy.

Dzień Europy to czas tolerancji i integracji społecznej. Stanowi ważny symbol Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, dnia 9 maja 1950 roku. Dlatego każdego roku wszystkie państwa członkowskie bardzo hucznie obchodzą tą datę.

W związku z tym nasz punkt przewiduje dla mieszkańców Tarnowa specjalne atrakcje tego dnia. Jak zwykle spotkamy się na placu Sobieskiego w Tarnowie o godzinie 10:00. Służymy pomocą i poradą w kwestiach związanych z tematyką unijną. Nasi konsultanci chętnie wysłuchają Państwa poglądów oraz odpowiedzą na pytania.

Dodatkowo zainteresowani będą mogli uzyskać informacje dotyczące programu Erasmus, Traktatów Rzymskich oraz Europejskiego Korpusu Solidarności, które w tym roku obchodzą okrągłe rocznice.

Do naszego mobilnego punktu zapraszać będzie SYRIUSZ- maskotka Unii Europejskiej. Jak zawsze będzie zarażać swoją pozytywną energią i chętnie pozować do każdej fotografii.

Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy rozdawać mieszkańcom Tarnowa żółte tulipany - symbol obchodu Dnia Europy oraz publikacje dotyczące Wspólnoty.

Po raz kolejny sprawdzimy Państwa wiedzę na temat Unii Europejskiej i Państw do niej należących za pomocą Europejskiego Koła Fortuny.

Dla zwycięzców przewidziane są specjalne upominki.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania !

Szczegóły dotyczące poprzednich wydarzeń znajdują się na naszej stronie internetowej: http://europedirect-tarnow.europim.pl

Informacje szczegółowe

Data publikacji
5 maja 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce