Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy4 grudnia 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Rewitalizacja Księżego Młyna

Trwa rewitalizacja zabytkowego osiedla na łódzkim Księżym Młynie. Dzięki unijnym funduszom domy robotnicze – „famuły”, wraz z pozostałymi budynkami wchodzącymi w skład kompleksu zbudowanego w latach 70 XIX w. przez Karola Scheiblera, od 2012 r. są...

Rewitalizacja Księżego Młyna

Rewitalizacja Księżego MłynaProjekt obejmuje przeprowadzenie niezbędnych prac konserwatorskich i restauratorskich oraz robót budowlanych w istniejących budynkach wpisanych do rejestru zabytków wraz z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej. Celem jest zachowanie mieszkalnego charakteru osiedla.

Rewitalizacja Księżego Młyna przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców nie tylko dzięki remontom mieszkań i zagospodarowaniu terenu, ale również dzięki podłączeniu zabytkowych „famuł” do miejskiej sieci cieplnej. Oznacza to jednocześnie mniejszą emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Rewitalizacja Księżego MłynaWartość projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, wynosi prawie 70 mln złotych. Dofinansowanie z UE to kwota przekraczająca 39 mln zł. Zakończenie projektu rewitalizacji osiedla Księży Młyn ma nastąpić w 2023 r.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
4 grudnia 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce