Przejdź do treści głównej
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 marca 2017Przedstawicielstwo w Polsce

Quiz o prawach obywateli

Do niedzieli 19 marca można uczestniczyć w quizie dotyczącym praw obywateli UE. Jest on dostępny na profilu Your Europe na Facebooku, w 23 wersjach językowych. Aby wziąć udział w walce o nagrody – dwa bilety InterRail - należy wskazać poprawną...

170303_quiz.jpg

Już 25 marca Unia Europejska obchodzić będzie 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Dały one początek wspólnemu rynkowi, na którym obowiązuje zasada swobodnego przepływu osób, towarów, usług i kapitału.

Nieustannie, od 1957 roku, Unia Europejska gwarantuje swoim obywatelom coraz więcej różnorodnych praw we wszelkich dziedzinach, w tym praw dotyczących: równego traktowania, życia, pracy, nauki i zakładania własnego biznesu w innych krajach członkowskich.

Quiz jest świetną okazją na sprawdzenie, jak dobrze znamy prawa, jakie nam przysługują na terenie państw Unii Europejskiej. Konkurs został przygotowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej do spraw Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP.

Dyrekcja zachęca wszystkich zainteresowanych nie tylko do rozwiązania quizu, ale także do odwiedzenia strony internetowej Your Europe, na której można otrzymać pomoc i porady dla obywateli UE i ich rodzin w zakresie gwarantowanych im praw.

Nagrody – 2 bilety InterRail - pozwolą odbyć podróż pociągiem na wybranej trasie na terenie całej Europy.

Regulamin quizu można znaleźć tutaj.

Konkurs dostępny jest na profilu YourEurope na Facebooku do 19 marca, do godziny 18.00.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 marca 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce