Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy15 sierpnia 2016Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Pożegnanie prof. Wojciechowskiego

W piątek 12 sierpnia 2016 zmarł profesor Jerzy Andrzej Wojciechowski, od wielu lat związany z informacyjną siecią ekspercką Team Europe, działającą pod auspicjami Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Prof. Wojciechowski był autorem...

160829_wojciechowski_main.jpg

Profesor Wojciechowski był cenionym ekspertem w dziedzinie prawa Unii Europejskiej, wieloletnim wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, a w ostatnim czasie pracownikiem Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Wcześniej aktywnie angażował się w proces przygotowania Polski do członkostwa w UE, jako dyrektor departamentu harmonizacji prawa w Komitecie Integracji Europejskiej i szef konsultantów w Biurze ds. Referendum Europejskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ostatnio profesor Wojciechowski współpracował z Przedstawicielstwem KE w Polsce przy projektach dla młodzieży i studentów "Europejski Uniwersytet Latający" oraz serii debat "Team Europe goes Oxford", gdzie pełnił funkcję mentora pomagając młodzieży w przygotowaniu się merytorycznym do debat.

Charakteryzował go entuzjazm w promowaniu integracji europejskiej - miał niezwykłą umiejętność tłumaczenia skomplikowanych zagadnień o UE w sposób przystępny dla każdego oraz nietuzinkowe poczucie humoru.

W najnowszej broszurze poświęconej sieci Team Europe zapytany, czym jest dla niego Europa – prof. Wojciechowski odpowiedział: – Europa to my, pięćset milionów ludzi myślących podobnie jak ja, marzących o dobrej przyszłości i cieszących się, że są razem.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
15 sierpnia 2016
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce