Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy17 listopada 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Posadzą Europejskie Drzewka

Ponad 750 kg plastykowych korków udało się zebrać piaseczyńskim przedszkolakom, którzy wzięli udział w konkursie Posadź europejskie drzewko! Jego organizatorem był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Piaseczno. Zwycięskie przedszkola zostały...

Posadzą Europejskie Drzewka
14 listopada w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct Piaseczno odbył się uroczysty finał konkursu Posadź europejskie drzewko! Konkurs polegał na zebraniu minimum 1 kg plastikowych korków przez grupy przedszkolne. Jego celem była ochrona przyrody oraz dbałość o środowisko. Było to jednocześnie lokalne nawiązanie do jednego z priorytetów Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Claude’a Juncker’a. Chodzi o ograniczenie emisji CO2 oraz zwiększenie bezpieczeństwa, trwałości i niezawodności systemów energetycznych. Jednym z kluczowych elementów strategii edukowanie Europejczyków - już od najmłodszych lat – na temat czystości środowiska, zagrożeń i działań, jakie każdy z nas może podjąć by zadbać o nasze otoczenie. Jednym z działań wpływających na poprawę środowiska są nasadzenia drzew, roślin, krzewów. Do tego nawiązywał konkurs Posadź europejskie drzewko! Inicjatywa została połączona z celem charytatywnym.
Dzięki zaangażowaniu dyrektorów, opiekunów i przedszkolaków, 18 września do 20 października do Punktu Europe Direct w Piasecznie dostarczono 753,40 kg korków. Nagrodą dla pierwszych pięciu miejsc było Europejskie Drzewko, które zostanie posadzone na terenie przedszkola.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
17 listopada 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce