Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy21 stycznia 2013Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Pora na seniora

Przejęcie klucza do bram miasta oraz ratusza z cukru, marsz kapeluszy i dźwięki ludowych kapel – tak rozpoczęły się obchody Wrocławskich Dni Seniora, podczas których seniorzy na kilka dni „przejęli władzę” nad Wrocławiem. O tym jak seniorzy z...

main.jpg

Wrocław władany jest przez seniorów przez 365 dni w roku – rozpoczął swój wykład Robert Pawliszko podczas spotkania „Z Widokiem na Europę”. Jednak najbardziej jest to widoczne właśnie podczas Dni Seniora.Kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora opowiedział o atrakcjach, jakie w tym roku czekały uczestników Senioraliów. Podczas swojego święta wrocławscy seniorzy mogli między innymi wziąć udział w Marszu Kapeluszy, zaprezentować szyte miesiącami kreacje na pokazie mody sukien starodawnych, zdobyć nagrodę w konkursie „Międzypokoleniowa Księga Aktywności”, przyjść na targi senioralne, podczas których prezentowało się ponad 20 wystawców z ofertą dla seniorów oraz obejrzeć dorobek ogrodniczy wrocławskich seniorów na dożynkach działkowych. Były także tańce na Balu Kapeluszy, pierwszy Bieg i Marsz Seniora, warsztaty w bibliotece i koncertów chórów.

Jako cztery główne założenia towarzyszące Senioraliom Robert Pawliszko wymienił aktywizację i integrację seniorów, promocję aktywności, budowę pozytywnego wizerunku osób starszych oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu. Naszym zadaniem jest tworzenie pozytywnego wizerunku seniorów w mieście i zachęcenie kolejnych seniorów do podjęcia różnych rodzajów aktywności- mówił.Senioralia mogliśmy zorganizować dzięki szerokiemu gronu patronów i partnerów, którzy wsparli nas poprzez swoje zasoby ludzkie, organizacyjne i finansowe – przypomniał Pawliszko. W przygotowanie wydarzeń szczególnie zaangażowane były Kluby Seniora, Domy Pomocy Społecznej, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Organizacje Senioralne oraz młodzież.

W organizację Dni Seniora włączyło się także Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, które umożliwiło uczestnictwo dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu w obchodach Dni Seniora. Goście z Wąsosza wspólnie z seniorami uczestniczyli w warsztatach, poszukiwali wrocławskich krasnali oraz odwiedzili ZOO. Trzy dni później seniorzy złożyli młodym uczestnikom Senioraliów rewizytę, podczas której próbowali ciast upieczonych przez dzieci i przekazali wychowankom szkoły dary – materiały szkolne i słodycze- zebrane podczas Senioraliów.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
21 stycznia 2013
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce