Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 kwietnia 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Półtora miliarda euro na rolnictwo

Komisja Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdzają finansowanie w wysokości 700 mln EUR w ramach planu inwestycyjnego dla Europy w związku z pandemią koronawirusa. - Jestem głęboko przekonany, że będzie to bardzo użyteczny instrument...

Półtora miliarda euro na rolnictwo

Komisja Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) ogłosiły uruchomienie nowej inicjatywy finansowej, która ma na celu odblokowanie blisko 1,6 miliarda euro inwestycji w sektorze rolnym i biogospodarki.

Finansowanie ma na celu wsparcie prywatnych firm działających w łańcuchach wartości produkcji i przetwarzania żywności, materiałów pochodzenia biologicznego i bioenergii. Program przyczyni się do ochrony i tworzenia miejsc pracy na obszarach wiejskich, a zatem będzie wspierać rozwój obszarów wiejskich i integrację terytorialną w całej UE.

Program stanowi kontynuację pierwszej pożyczki w ramach programu rolnictwa i biogospodarki o wartości 400 mln euro, która została uruchomiona w 2018 r. i jest prawie w pełni rozdysponowana.

Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział: - Pandemia koronawirusa dotyka każdego z nas i każdego sektora. W tym dramatycznym kontekście z zadowoleniem przyjmuję ten drugi krok w strategii EBI w ramach planu inwestycyjnego, aby sfinansować środki wdrażające plan wsparcia dla sektora rolno-spożywczego. Jestem głęboko przekonany, że będzie to bardzo ważny i użyteczny instrument pomagający sektorowi pozostać silnym i odpornym aby przezwyciężyć kryzys.

Więcej informacji jest dostępnych jest tutaj.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 kwietnia 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce