Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy9 marca 2021Przedstawicielstwo w Polsce

Nowy Bauhaus: wizja przyszłej Europy

Nowy Europejski Bauhaus (NEB) to koncepcja rozwoju Europy ogłoszona po raz pierwszy przez Ursulę von der Leyen w orędziu o stanie Unii we wrześniu 2020 r. To europejska odpowiedź na kryzys ekologiczny i epidemiologiczny, z jakim boryka się obecnie...

Nowy Bauhaus: wizja przyszłej Europy

NEB nawiązuje to słynnej szkoły Bauhausu, która istniała w Niemczech w latach 1919-1933 i związanego z nią ruchu architektoniczno-artystyczno-filozoficznego, którego głównym przesłaniem było łączenie sztuki z nowoczesną technologią, funkcjonalnością i społeczną użytecznością.

To propozycja nowego sposobu budowania, nowego podejścia i nowego sposobu życia w Europie po pandemii, która ma zostać opracowana wspólnie przez architektów, projektantów, inżynierów, naukowców, artystów i społeczeństwo obywatelskie. Podobnie jak pierwotny Bauhaus ma łączyć w sobie estetykę z funkcjonalnością, powszechną dostępnością i nowoczesnymi technologiami dodatkowo z bardzo mocnym naciskiem na ekologię.

Wszystkie osoby i podmioty zainteresowane współtworzeniem nowego kulturowego kształtu Europy w ramach inicjatywy Nowego Europejskiego Bauhausu zachęcamy do odwiedzenia strony https://europa.eu/new-european-bauhaus/index_pl, uczestnictwa w forum oraz do rejestracji w charakterze partnera inicjatywy NEB.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach:

Informacje szczegółowe

Data publikacji
9 marca 2021
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce