Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy17 września 2020Przedstawicielstwo w Polsce

Modernizacja portu w Szczecinie

Ponad 52 mln euro z Funduszu Spójności zostaną zainwestowane w rozbudowę kanału Dębickiego w szczecińskim porcie. Modernizacja ma zakończyć się za 3 lata. Port w Szczecinie jest jednym z czterech głównych polskich portów o znaczeniu krajowym. Jest on...

Modernizacja portu w Szczecinie

Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję w wysokości ponad 52,5 mln euro z Funduszu Spójności w celu poszerzenia i pogłębienia kanału Dębickiego w szczecińskim porcie. Jest to część serii prac mających na celu umożliwienie portowi przyjęcia większych statków i obsługi większej ilości ładunków, tak aby stał się on bardziej konkurencyjnym i wiodącym miejscem przeznaczenia towarów w południowym basenie Morza Bałtyckiego, zgodnie z celami UE w zakresie transportu morskiego.

Komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira powiedziała: - Projekt przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego regionu poprzez zwiększenie ilości obsługiwanych w porcie ładunków. Dzięki temu projektowi transport stanie się bardziej wydajny, a koszty operacyjne dla przedsiębiorstw żeglugowych, a także czas spędzony przez ładunek na morzu oraz odległości potrzebne do jego transportu zostaną ograniczone.

Port w Szczecinie jest jednym z czterech głównych polskich portów o znaczeniu krajowym. Jest on częścią transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T) oraz korytarza Bałtyk-Adriatyk. Zmodernizowana infrastruktura zostanie oddana do użytku w 2023 r.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
17 września 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce