Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy3 lipca 2017Przedstawicielstwo w Polsce

Mali eksperci w miejskiej dżungli

W ostatni tydzień czerwca w Domu Europy odbyły się półkolonie dotyczące poruszania po mieście i nie tylko. Wzięły w nich udział dzieci w wieku 9-12 lat. Miały szansę przyjrzeć się tematowi mobilności w mieście: dowiedzieć się, jak poruszać się...

170703_mobility_workshops_main.jpg

W ramach półkolonii odbyły się też warsztaty i gry terenowe, dzięki którym uczestnicy wiedzą już, jak korzystać z mapy i planować wycieczkę różnymi środkami transportu. Dziecipoznały miasto z zupełnie innej strony!

Półkolonie trwały dokładnie od 26.06.2017 do 30.06.2017, codziennie od 9.00 do 15.00. Poprowadzili je członkowie stowarzyszenia Akcja Miasto (w tym: nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem szkolnym i osoby mające doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi). W poniedziałek dzieci przespacerowały się w okolice Rynku i Promenady Staromiejskiej, a ich zadaniem było wyszukiwanie plusów i minusów elementów tworzących przestrzeń publiczną. Z kolei we wtorek zaczęła się praca z książeczką "Jak przetrwać w miejskiej dżungli" oraz uczestnicy wysłuchali lekcji europejskiej Punktu Informacyjnego UE. W następnym dniach dzieci prowadziłybadania ruchu, analizowały znaki drogowe, wypisywały mandaty uczniowskie, a w piątek wybrały się komunikacją zbiorową i pieszo w okolice Hali Stulecia. Na koniec małym ekspertom od miejskiej mobilności wręczono dyplomy.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
3 lipca 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce