Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy29 lipca 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Koronawirus: przeznaczą 100 milionów euro dla firm

Będziemy kontynuować nasze wysiłki, poprzez InnovFin i Horyzont 2020, aby zapewnić, że firmy przetrwają i wyjdą z kryzysu silne – powiedziała komisarz Mariya Gabriel prezentując zestaw środków wsparcia dla rynku kapitałowego podwyższonego ryzyka oraz...

Koronawirus: przeznaczą 100 milionów euro dla firm

KE i Europejski Fundusz Inwestycyjny przygotowały zestaw środków wsparcia dla rynku kapitałowego podwyższonego ryzyka oraz innowacyjnych firm dotkniętych pandemią koronawirusa. Środki będą przekazane za pośrednictwem instrumentu kapitałowego InnovFin w ramach programu „Horyzont 2020” i przełożą się na zapewnienie dodatkowej płynności w celu wzmocnienia bazy kapitałowej europejskich MŚP i małych spółek o średniej kapitalizacji. Ponadto zostanie uruchomiony nowy instrument kapitałowy odbudowy dla innowacyjnych technologii, o wartości 100 mln euro, w celu zapewnienia zarządzającym funduszami dodatkowych możliwości inwestycyjnych w celu dalszego wspierania ich spółek dotkniętych kryzysem.

Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, powiedziała: - Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią trzon europejskiej gospodarki, a jednocześnie należą do tych najbardziej narażonych na zakłócenia w obecnym kryzysie koronawirusa. Bardzo się cieszę, że dzisiaj wraz z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym zwiększamy nasze wsparcie dla rynku kapitałowego podwyższonego ryzyka, mając na celu zapewnienie dodatkowej płynności dla MŚP, które mają mniejsze rezerwy i ograniczone możliwości finansowe. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, poprzez InnovFin i Horyzont 2020, aby zapewnić, że te firmy przetrwają i wyjdą z kryzysu silne, wspierając jednocześnie trwałe zatrudnienie i warunki niezbędne dla innowacji i przyszłego wzrostu.

Nowe środki wsparcia zostaną wprowadzone na podstawie zaproszenia do wyrażenia zainteresowania. Więcej informacji można znaleźć w komunikacie prasowym.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
29 lipca 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce