Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy14 września 2023Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Konkurs: odczaruj Orędzie na trzy sposoby

„Moc hasztagów”, „Twoimi słowami”, „Gdyby Orędzie miało być kolorem” – to trzy kategorie konkursowe, których zwycięzcy otrzymają hulajnogę elektryczną, deskorolkę elektryczną, rower oraz słuchawki i smartwatche.

Moc hasztagów

Wysłuchaliśmy orędzia Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, gdzie podsumowane zostały osiągnięcia tego roku i zapowiedziane priorytety na przyszły.

W kanałach społecznościowych Przedstawicielstwa Komisji Europejskie w Polsce (Facebook & Instagram) umieścimy trzy fragmenty wystąpienia #SOTEU. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, a następnie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Jak wziąć udział?

Wybierz jedno z poniżej wymienionych zadań konkursowych i odpowiedz w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku lub Instagramie

 

Zadania konkursowe:

1. Moc hasztagów

Przedstaw przekaz orędzia Przewodniczącej za pomocą od 3 do 5 hashtagów. Każdy hashtag powinien oddać inny aspekt jej przekazu.

Nagrody :

  1. miejsce: hulajnoga elektryczna
  2. miejsce: słuchawki
  3. miejsce: smartwatch

 

2. Twoimi słowami

Przetłumacz wybrany fragment orędzia Przewodniczącej na swój własny język. Użyj słownictwa i stylu charakterystycznego dla Twojego pokolenia. Wyjaśnij, dlaczego taka interpretacja jest ważna.

Nagrody:

  1. miejsce: rower miejski damski lub męski 
  2. miejsce: słuchawki
  3. miejsce: smartwatch

 

3. Gdyby orędzie miało być kolorem

Wyobraź sobie, że orędzie Przewodniczącej miałoby być kolorem/kolorami, a nie słowami. Jaki kolor/kolory najlepiej by oddały jej przesłanie i plany na przyszły rok? Napisz krótko, dlaczego wybrałeś właśnie ten kolor i jak symbolizuje on przemówienie.

Nagrody:

  1. miejsce: deskorolka elektryczna
  2. miejsce: słuchawki
  3. miejsce: smartwatch

 

Termin:

Na zgłoszenia czekamy pod postami konkursowymi do 24.09.2023r. do godziny 23:59.

Publikacje ogólne14 września 2023
Regulamin konkursu

Ocena prac i zasady konkursu zostały opisane w regulaminie dostępnym na stronie: https://poland.representation.ec.europa.eu/index_pl

 

Informacje szczegółowe

Data publikacji
14 września 2023
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce