Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy18 sierpnia 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Kondolencje dla Turku i Barcelony

Zdecydowanie potępiamy ten niesprowokowany atak, który nastąpił zaledwie 24 godziny po horrorze, do jakiego doszło w Hiszpanii. – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker po ataku nożownika, do którego doszło po południu w...

170818_flags_main.jpg

Po ataku w Turku w południowo-zachodniej Finlandii przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wydał oświadczenie:

Z ogromnym zaniepokojeniem przyjąłem informacje o brutalnym ataku w Turku w Finlandii. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, jednak zdecydowanie potępiamy ten niesprowokowany atak, który nastąpił zaledwie 24 godziny po horrorze, do jakiego doszło w Hiszpanii. Moje myśli są z ofiarami i ich bliskimi. Wyrażam moją pełną solidarność ze służbami bezpieczeństwa, które na miejscu zapewniają ludziom bezpieczeństwo, jak również z wszystkimi obywatelami Finlandii i premierem Juha Sipilä. Komisja Europejska jest do ich pełnej dyspozycji w zakresie wszelkiej niezbędnej pomocy.

Po atakach terrorystycznych w Hiszpanii przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wydał oświadczenie:

Głęboki smutek i ból – to moje odczucia, gdy dowiedziałem się o atakach terrorystycznych, do jakich doszło w samym sercu Barcelony.
Przesyłam moje najgłębsze kondolencie rodzinom i najbliższym ofiar, a także premierowi Rajoyowi oraz obywatelom Hiszpanii. Moje myśli są teraz z mieszkańcami Barcelony.
Szczególnie bliscy są mi ci bohaterscy ludzie, którzy zareagowali i mimo niebezpieczeństwa pobiegli aby ratować innych oraz członkowie siły bezpieczeństwa, którzy pracują by zapewnić ochronę społeczeństwu. Komisja Europejska jest do pełnej dyspozycji władz w zakresie niezbędnej pomocy lub wsparcia. Te tchórzliwe ataki zostały rozmyślnie skierowane w tych, którzy cieszyli się życiem wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Nigdy nie ugniemy się w obliczu takiego barbarzyństwa.
Pracownicy Komisji Europejskiej upamiętnili ofiary zamachów w Barcelonie i Turku minutą ciszy – w piątek 18 sierpnia o godz. 12.00 i w poniedziałek 21 sierpnia o godz. 12:00. Flagi przed budynkami instytucji UE zostały opuszczone do połowy masztów.

Zdjęcie obok: pracownicy Przedstawicielstwa KE w Polsce i Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
18 sierpnia 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce