Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy23 marca 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Juncker: tolerancja pokona strach

- Wielka Brytania zawsze pozostanie naszym partnerem i przyjacielem – napisał w posłaniu kondolencyjnym przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. W środę 22 marca w centrum Londynu doszło do zamachu terrorystycznego. W okolicy...

170323_jcj_london_main.jpg

Jean-Claude Juncker, Przewodniczący Komisji Europejskiej

Dziś moje myśli krążą wokół Londynu, są z rodzinami ofiar, z osobami wracającymi po pracy do swych domów, z tymi, którzy będąc w różnych miejscach kraju czy świata próbują się skontaktować ze swoimi ukochanymi. Myślę też o służbach ratowniczych pracujących dzisiaj z wielką odwagą, jak każdego dnia.

Właśnie mija rok od momentu, kiedy mieszkańcy Brukseli i Belgii doświadczyli podobnego bólu, ale mieli też okazję doświadczyć waszego współczucia i solidarności. W tym szczególnym momencie my tutaj, w Komisji Europejskiej, z przekazujemy je z podwójną siłą.

Wielka Brytania zawsze pozostanie naszym partnerem i przyjacielem. Razem będziemy kontynuować walkę z terroryzmem. Wspólnie jako Europejczycy udowodnimy, że miłość zawsze zatriumfuje nad nienawiścią, a tolerancja pokona strach.

Całość przesłania znajduje się TUTAJ.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
23 marca 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce