Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy18 maja 2021Przedstawicielstwo w Polsce

Jedyne takie studia

Dyplomacja Kulturalna to nowy kierunek podyplomowych studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, którego partnerem jest Komisja Europejska w Polsce. Przy okazji tegorocznego Dnia Europy Bartłomiej Balcerzyk i Krzysztof Nalepa z polskiego...

Jedyne takie studia

Rok akademicki 2020/21 postawił bezprecedensowe wyzwanie przed wszystkimi uczelniami w Polsce. Opustoszały sale wykładowe, akademiki i kluby studenckie, a cała społeczność akademicka przeniosła się do sieci. Świat zdalnej edukacji rozwija się jednak bardzo dynamicznie, a studiujący mogą w nim odnaleźć wciąż nowe ciekawe propozycje.

Jedną z nich jest Dyplomacja Kulturalna, nowy kierunek studiów zainicjowany w tym roku na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego, jedyne w Polsce studia podyplomowe w zakresie dyplomacji kulturalnej o profilu europeistycznym. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce jest partnerem europejskiego modułu tych studiów. W ramach współpracy, stanowiącej zarazem element działalności komunikacyjnej Przedstawicielstwa, swoje wykłady wygłosili m.in. Marek Prawda, do niedawna dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce, czy Jan Truszczyński, główny negocjator członkostwa Polski w UE i były dyrektor generalny Dyrekcji ds. Edukacji i Kultury.

Okazją do kolejnego spotkania ze studentami by niedawno obchodzony Dzień Europy. Bartłomiej Balcerzyk, szef sekcji komunikacyjnej Przedstawicielstwa i Krzysztof Nalepa, przedstawiciel Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń, omówili w swoich prezentacjach m.in. zasady funkcjonowania i specyfikę polityki komunikacyjnej Przedstawicielstwa, priorytety Komisji Europejskiej, a także krajobraz językowy i politykę wielojęzyczności UE. Obie prezentacje wywołały wyjątkowo żywą i pozytywną reakcję słuchaczy oraz wiele ciekawych pytań i uwag, które sprawiły, że spotkanie okazało się dwa razy dłuższe niż zaplanowano.

Więcej na temat studiów można znaleźć TUTAJ.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
18 maja 2021
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce