Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy26 lipca 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 2 min

Ile o UE wiedzą samorządowcy, czyli "Święto Warty"

W dniu 22 lipca 2017 r. w Skwierzynie (woj. lubuskie) odbyło się wydarzenie pod nazwą „Święto Warty”. Ze strony Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, które objęło „Święto Warty” patronatem, w imprezie uczestniczyli Mateusz Banaszkiewicz...

170726_localfest_swietowarty_main.jpg


Uroczyste otwarcie nastąpiło o godz. 12.30. Następnie odbył się koncert Orkiestry Dętej z Międzychodu. O 13 w sali konferencyjnej hotelu „Dom nad Wodą” rozpoczęła się seria wykładów, podczas której dr Biegun, członek Team Europe, jako jeden z prelegentów, przedstawił perspektywy finansowe UE na najbliższe lata. Bezpośrednio po zakończeniu wypowiedzi zaprosiliśmy obecnych samorządowców do konkursu wiedzy o Unii - do Samorządowego Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs podzielony był na dwa etapy – pisemny i ustny. W konkursie pisemnym najlepszy osiągnięty wynik to 25 na 30 punktów, jednakże wszyscy uczestnicy podkreślali fakt, że pytania były trudne. W wyniku testu pisemnego do finału zakwalifikowały się trzy zespoły, a ostatecznym zwycięzcą i zdobywcą nagród i dyplomów wręczonych przez przedstawiciela PRKE oraz posła do PE Andrzeja Grzyba okazała się drużyna prowadzona przez burmistrza Skwierzyny Lesława Hołownię. W tym samym czasie odbywały się pokazy ratownictwa na lądzie oraz wodzie i Gala Rycerska.

Oprócz konkursu samorządowego PRKE posiadało równieżprzez cały czas trwania imprezy swoje stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. W szczególności przyciągało dzieci, które mogły między innymi ozdabiać torby materiałowe szablonami symbolizującymi UE, miasta europejskie czy popularne postaci z kreskówek. Oprócz tego na dzieci czekały atrakcje w postaci układania mapy Europy z puzzli, kolorowanki oraz różne gadżety. Starsi również mogli znaleźć coś dla siebie, wiele osób pytało o publikacje związane z rolnictwem i nikt nie odchodził od stoiska z pustymi rękami. Kolejnymi ciekawymi atrakcjami podczas Święta Warty były otwarte zawody kajakarskie na rzece Warcie oraz otwarte zawody siłaczy o tytuł Najsilniejszego Człowieka Warty 2017, a także turniej powiatów i gmin nadwarciańskich. Od godziny 19:30 rozpoczęła się część muzyczna święta: występy Studia Tańca Remix, koncert Asan i Przyjaciele.

Cała impreza była udana, a przyjęcie przedstawicieli PRKE przez organizatorów bardzo ciepłe. Stoisko, wykład dr Bieguna i zorganizowany konkurs poszerzyły znacznie wiedzę uczestników na temat Unii Europejskiej, jej polityk i priorytetów.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
26 lipca 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce