Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy20 lutego 2020Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Europa w grze

Ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu „Europa w Grze”, organizowanym w ramach cyklu GRY BEZ PRĄDU przez punkt informacyjny Europe Direct w Szczecinie. W niedzielę 16 lutego w Centrum Handlowym Galaxy parter wokół fontanny zapełnił się stolikami i...

Europa w grze

Goście mogli zagrać w planszówki przybliżające wiedzę o Unii Europejskiej – „Legislator”, „Wsiąść do pociągu”, „Gwiezdny Ekspress”, „Rozgryź to”, „Recycling”. Dzięki nim w trakcie zabawy można było równocześnie podróżować po Europie, sprawdzić jak uchwalane jest wspólnotowe prawo lub dowiedzieć się jak należy segregować śmieci.

Europa w grzeEuropa w grze

Gry dostarczyła firma edukacyjna Brain On. Pośród osób odwiedzających stoisko rozlosowano grę „Gwiezdny Express”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z tego względu została ona włączona na stałe do cyklicznych spotkań GRY BEZ PRADU, które odbywają się raz w miesiącu od stycznia do kwietnia i od września do grudnia w Szczecinie.

Europa w grze

Opisy niektórych gier:

  • Legislator – w ramach gry możesz poczuć się posłem do Parlamentu Europejskiego. Dzięki grze poznasz proces tworzenia prawa na podstawie czterech dyrektyw.
  • Gwiezdny Ekspress – podróżuj po Europie, poznając poszczególne kraje unijne. Zwiedzaj państwa, chodząc pionkiem po mapie. Odpowiadaj na pytania dotyczące kultury, sztuki, historii, geografii, zabytków państw UE. W ramach gry można dobrać trzy poziomy trudności pytań i sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej.
  • Rozgryź to – gra edukacyjna. Jako uczestnik będziesz rozwiązywać określone problemy społeczne z uwzględnieniem potrzeb sektorów władzy, edukacji, biznesu i organizacji społecznych.
  • Recycling – ciekawa gra dla dzieci i dorosłych, która pozwala nauczyć się sortowania odpadów, utrwala postawy ekologiczne i daje dawkę wspólnej zabawy.
  • Gra planszowa „Mobiliada – czyli rodzina Mobilków w podróży promuje atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z uwzględnieniem dostępności do nich różnymi formami transportu: zbiorowego (kolej, autobusy), rowerowego oraz wodnego. Gra polega na rywalizacji i planowaniu podróży w taki sposób, aby jak najszybciej zdobyć komplet atrakcji umieszczonych na planszy. Umiejętne łączenie ze sobą środków transportu oraz wykorzystywanie specjalnych kart akcji, dla usprawnienia swojej podróży lub utrudnienia ruchów przeciwnika, przyczyni się do wygranej.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
20 lutego 2020
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce