Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy28 kwietnia 2017Przedstawicielstwo w Polsce

Bytomskie Spotkania Europejskie

Kwietniowa odsłona Bytomskich Spotkań Europejskich, odbywających się pod honorowym patronatem KE, zakończyła się warsztatami z komunikacji interpersonalnej „Open your eyes – po co nam angielski”, w których uczestniczyło ok. 150 uczniów z ośmiu szkół...

170428_bytom_main.jpg


Podczas warsztatów (26 kwietnia) uczniowie klas piątych i szóstych dowiadywali się, jak ważna w życiu codziennym jest umiejętność komunikacji pozawerbalnej oraz rozpoznawanie ludzkich emocji. Podczas warsztatów uczestnicy musieli wykazać się praktyczną znajomością języka angielskiego w zainscenizowanych sytuacjach – w pracy i podczas wycieczek zagranicznych.Gościem warsztatów była Magdalena Bosek z Urzędu Miejskiego, z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich, która poprowadziła zajęcia wraz z nauczycielkami SP nr 5: Moniką Sawką i Magdaleną Janus. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali mapy Unii Europejskiej oraz popularnych zwrotów angielskich.

Warsztaty to nie koniec wydarzeń realizowanych w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich pod patronatem Przedstawicielstwa KE w Polsce. Wydział Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu – ambasador Parlamentu Europejskiego, zapraszają:

  • uczniów szkół podstawowych klas V-VI i szkół gimnazjalnych klas I-III do udziału w konkursie związanym z obchodami Dnia Europy w Bytomiu pt. "Na ile znam Europę?" – 10 maja 2017, godz. 10.00 (aula Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, ul. A. Frycza-Modrzewskiego 5). Zagadnienia konkursowe: geografia (państwa, flagi, stolice m..unijnych), historia (ojcowie założyciele), kultura ( hymny, charakterystyczne postaci) – opracowane na podstawie katalogu: „Odkryjmy Europę”.
  • uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konferencji pt. "Brexit i co dalej?" – 10 maja 2017, godz. 12.00 (aula Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, ul. A. Frycza-Modrzewskiego 5).

Informacje szczegółowe

Data publikacji
28 kwietnia 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce