Zrównoważony rozwój obszarów miejskich – to przewodni temat Dialogu Obywatelskiego z Elżbietą Bieńkowską i Jackiem Jaśkowiakiem. Unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz MŚP tym razem spotka się z mieszkańcami Poznania.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- -
Informacje praktyczne
- Kiedy
- -
- Języki
- polski
Opis

Dialog Obywatelski w Poznaniu poświęcony będzie w szczególności zagadnieniom związanym ze zrównoważonym rozwojem aglomeracji miejskich. Wspólnie z komisarz Bieńkowską głos zabierze Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Podczas dyskusji będzie można również porozmawiać o działaniach jakie podejmuje Unia Europejska w zakresie wdrażania założeń rozwoju zrównoważonego i odpowiedzialnego, a także projektach realizowanych przez władze Poznania na rzecz rozwoju przestrzeni miejskiej.
Początek: czwartek 23 maja, godz. 12:00.
Miejsce: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Umultowska 89a, 61-614 Poznań.
Moderator: Edwin Bendyk - Dziennikarz, publicysta i pisarz. Przewodniczący Rady Programowej Ośrodka Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas. Kierownik działu Nauka tygodnika „Polityka”, gdzie zajmuje się problematyką cywilizacyjną, kwestiami modernizacji, ekologii i rewolucji cyfrowej.
Rejestracja: Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy przyjmowane będą do wtorku, 21 maja. W zgłoszeniu należy podać dane osobowe i nazwę firmy/instytucji.
Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu przybliżenie obywatelom problematyki unijnej. Odbywają się w różnych miastach Europy od 2012 r. Zaproszeni goście odpowiadają na pytania publiczności, a także wsłuchują się w opinie i propozycje obywateli.
Dialog organizowany jest przez Przedstawicielstwo Regionalne KE.
Partnerzy wydarzenia: Urząd Miasta Poznania, Centrum Dokumentacji Europejskiej – WNPiD UAM w Poznaniu oraz Europe Direct - Poznań