Ponad 10 wyjazdów studyjnych w ciągu roku – dzięki zaangażowaniu Przedstawicielstwa KE w Polsce w 2017 r. gościliśmy w Brukseli ponad 100 przedstawicieli polskich grup zawodowych i społecznych. W tym roku planujemy kolejne wizyty w instytucjach UE. W najbliższym czasie do Brukseli pojadą prawnicy oraz przedstawiciele polskich przedsiębiorców.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- wtorek 20 marca 2018 r., godz. 16:00 - piątek 23 marca 2018 r., godz. 21:00 (CET)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- wtorek 20 marca 2018 r., godz. 16:00 - piątek 23 marca 2018 r., godz. 21:00 (CET)
- Języki
- polski
Opis
Pobyty w centrum unijnej administracji to okazja do zadawania pytań, lepszego zrozumienia konkretnych aspektów polityk europejskich. Wizyty studyjne umożliwiają sprawny przepływ informacji między osobami, które wpływają na ostateczny kształt danej polityki, a obywatelami, którzy realizują jej założenia na co dzień np. w swojej zawodowej aktywności. Każda wizyta ma agendę dostosowaną tematycznie do konkretnej grupy uczestników.
Wśród grup, które w ostatnich miesiącach wyjechały do Brukseli, byli m.in. samorządowcy, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dziennikarze, blogerzy, vlogerzy oraz nauczyciele.
W dniach 20-23 marca 2018 r. do Brukseli pojedzie grupa polskich prawników (sędziów, adwokatów i radców prawnych), którzy spotkają się m.in. z Pierwszym Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem, sędziami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu oraz sędziami i adwokatami z innych państw członkowskich, działającymi w ramach Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) oraz Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). Uczestników wskażą największe stowarzyszenia sędziowskie oraz organizacje reprezentujące adwokatów i radców prawnych.
W najbliższym czasie (kwiecień 2018) odbędzie się także wizyta studyjna organizowana dla przedstawicieli firm, szczególnie zainteresowanych dwoma aktualnymi ważnymi z punktu widzenia Komisji Europejskiej tematami: jednolitym rynkiem cyfrowym oraz gospodarką o obiegu zamkniętym.