Czy państwo w dzisiejszej Europie może się czuć w pełni niezależne? Co oznacza suwerenność w XXI wieku? Jak ją rozumieją Luksemburczycy? Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Komisja Europejska zapraszają w środę 25 stycznia na kolejne "Seminarium europejskie". Naszym gościem będzie m.in. dyplomata pracujący w Polsce Claude Trierweiler.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- środa 25 stycznia 2017 r., godz. 17:00 (CET)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- środa 25 stycznia 2017 r., godz. 17:00 (CET)
- Języki
- polski
Opis
Seminaria europejskie to cykl 15 spotkań – wykładów, debat z udziałem słuchaczy i warsztatów. Seminaria mają charakter interdyscyplinarny (poruszane będą zagadnienia polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne) i dotyczą bieżących kwestii związanych z Unią Europejską oraz państwami europejskimi. Goście to eksperci zajmujący się daną dziedziną, m.in. dziennikarze, urzędnicy, naukowcy, analitycy z organizacji pozarządowych czy dyplomaci.
Spotkania odbywają się w środy między 17:00, a 18:30 i mają charakter otwarty.
W środę 25 stycznia w godzinach 17.00-18.30, w Ambasadzie Luksemburga (ul. Słoneczna 15) o współczesnym pojmowaniu suwerenności będą dyskutować: zastępca ambasadora Luksemburga w Polsce Claude Trierweiler, prof. Tomasz Grosse z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Paweł Olszewski z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Osoby zainteresowane udziałem (nie będące studentami Seminariów europejskich) prosimy o zgłoszenia do 23 stycznia na adres j [dot] rozyckaschuman [dot] pl (j[dot]rozycka[at]schuman[dot]pl)
Polska Fundacja im. Roberta Schumana organizuje "Seminaria europejskie" wraz z Fundacją Konrada Adenauera oraz pod honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zajęcia obywają się w ramach przedmiotów ogólnodostępnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Program seminariów w semestrze zimowym 2016/2017 znajdziesztutaj.