Smogathon Bootcamp to wydarzenie mające na celu walkę ze smogiem za pomocą technologii wywodzących się z różnych dziedzin nauki i biznesu. Druga edycja odbędzie się już 26-28 listopada. Przez 24 godziny startupowcy, naukowcy, wynalazcy i pasjonaci nowych technologii zmierzą się z mentorami – najlepszymi i międzynarodowymi specjalistami, a także potencjalnymi inwestorami. Partnerem imprezy jest m.in. Komisja Europejska.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- wtorek 11 października 2016 r., godz. 21:15 (CEST)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- wtorek 11 października 2016 r., godz. 21:15 (CEST)
- Języki
- polski
Opis

Podczas Gali Finałowej 28 listopada zaprezentowane zostaną najlepsze projekty. Swą obecność zadeklarowali przedstawiciele firm technologicznych, przedsięwzięć biznesowych, miasta, nauki, organizacji pozarządowych i funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu spodziewać się można wdrożenia finałowych rozwiązań – jeszcze szybszego niż tych z pierwszej edycji Smogathonu
Antysmogowa impreza nieprzypadkowo jest organizowana w Krakowie. Stolica Małopolski znajduje się w pierwszej trójce miast Unii Europejskiej o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Komisja Europejska alarmuje, że na 50 takich aglomeracji aż 33 znajduje się w Polsce. Przez kilka miesięcy w roku normy występowania pyłków PM10 i PM2,5 są tu przekraczane o kilkaset procent. Przyczynia się to do zwiększonej zachorowalności na nowotwory, schorzenia układu oddechowego i krążenia.
Informacje o filmie promocyjnym:
Grają w nim znane postaci polskiego internetu m.in. Piotr Wilam, jeden z pionierów sieci w Polsce, obecnie szef funduszu technologicznego Innovation Nest; Michał Sadowski, charyzmatyczny prezes Brand24; Paweł Tkaczyk, ceniony bloger i mówca, autor dwóch książek o budowaniu marki, Bartłomiej Gola z sieci funduszy inwestycyjnych SpeedUp Group oraz Andrzej Targosz, inwestor i biznesowy mentor, jeden z pomysłodawców konferencji startupowej Bitspiration.
Smogathon ma charakter międzynarodowy. – Zainteresowanie płynie z różnych zakątków Polski, Europy i świata. Poziom pomysłów jest bardzo wysoki. Przyjrzymy się każdemu zgłoszeniu, niezależnie od jego technologicznego zaawansowania. Niekiedy te najprostsze są najlepsze – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca Smogathonu. Zapisy na www.apply.smogathon.com. Zgłoszenia zespołów przyjmowane będą do 30 października.
Uczestnictwo w charakterze ekspertów zadeklarowali m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, przedsiębiorcy, naukowcy i inwestorzy. W jury znaleźli się m.in. Piotr Wilam, Jacek Danda, Marek Kapturkiewicz, Wojciech Burkot, Andrzej Targosz, Oleksandr Zakharchuk i Agnieszka Czypionka-Grzesiak.
Partnerami tegorocznego Smogathonu są: Komisja Europejska, Alior Bank, Krakowski Park Technologiczny, Electrolux, Krakowski Alarm Smogowy, Codewise. Organizatorzy są otwarci na nawiązywanie kolejnych partnerstw.
Wideo: https://www.facebook.com/Smogathon/videos/1160646607340491/
Więcej informacji: www.smogathon.com
Kontakt dla mediów:
Michał Rakowski
tel. 660 828 417