To inspirowana faktami historycznymi, fascynująca opowieść o duńskiej kolonizacji Grenlandii, gdzie "czas płynie wolno, a lata mijają szybko". Historia misjonarza, którego zadaniem jest chrystianizacja „żyjących w grzechu pogan”. Obsypana nagrodami powieść Kima Leine, która w Danii wywołała spory o interpretację historii kolonialnej kraju, będzie tematem kolejnego spotkania z cyklu "Literatura na Jasnej" - we wtorek 7 lutego.
- przedstawicielstwo dyplomatyczne
- wtorek 7 lutego 2017 r., godz. 18:00 (CET)
Informacje praktyczne
- Kiedy
- wtorek 7 lutego 2017 r., godz. 18:00 (CET)
- Języki
- polski
Opis
Rozmowa z Kimem Leine przeplatana będzie czytaniem fragmentów jego książki. Wieczór literacki już we wtorek 7 lutego 2017 r. o godz. 18.00 w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie.
Prowadzenie Michał Nogaś. W spotkaniu udział wezmą także autorki znakomitego tłumaczenia, Justyna Haber-Biały i AgataLubowicka. Partnerem wydarzenia jest Duński Instytut Kultury.
Kim Leine urodził się w 1961 r. w duńskiej rodzinie w Bų w Norwegii, przez 15 lat mieszkał i pracował na Grenlandii. Za powieść "Prorocy znad Fiordu Wieczności" otrzymał nagrodę literacką Rady Nordyckiej.
"Literatura na Jasnej" to cykl spotkań mających przybliżyć Polakom twórczość literacką pisarzy europejskich, a równocześnie wspierać wymianę kulturową oraz sprzyjać lepszemu porozumieniu między mieszkańcami Unii Europejskiej.
Wstęp wolny. Zgłoszenia: http://bit.ly/KimLeinePL