Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Public charging stations for electric vehicles
Cła na elektryki z Chin

Obejmą one trzech producentów pojazdów elektrycznych o napędzie akumulatorowym - BYD, Geely i SAIC. Komisja Europejska twierdzi, że firmy te korzystają z niesprawiedliwego subsydiowania, co stwarza zagrożenie dla unijnych producentów tego typu aut.

Najnowsze informacje

Precyzyjne przepisy w powietrzu
  • Artykuł prasowy

Dzięki nowym wytycznym pasażerowie linii lotniczych otrzymują dokładniejszą interpretację przysługujących im praw m.in. w przypadku zakłóceń w trakcie podróży.

  • Czas na przeczytanie: 5 min
KE: Meta wprowadza w błąd klientów
  • Artykuł prasowy

Komisja Europejska koordynuje działania podejmowane przez krajowe organy ochrony konsumentów przeciwko firmie Meta (m.in. Facebook) w związku modelem „zapłać lub wyraź zgodę”.

  • Czas na przeczytanie: 7 min
Serbia ładuje baterie
  • Artykuł prasowy

UE i Serbia podpisują partnerstwo strategiczne na rzecz zrównoważonych surowców, łańcuchów wartości baterii i pojazdów elektrycznych.

  • Czas na przeczytanie: 5 min
Dezinformacja
Komisja Europejska wzmacnia komunikację strategiczną w odpowiedzi na dezinformację oraz zagraniczne manipulacje informacjami i ingerencje w informacje ukierunkowane na politykę Unii Europejskiej.
20 lat
Jeśli organizujesz wydarzenie i chcesz na nie zaprosić, prześlij swoje zgłoszenie. Jeśli chcesz uczestniczyć w obchodach 20-lecia Polski w UE, zobacz jakie wydarzenia prezentowane są na naszej stronie.
Disinformation
Materiały poruszają tematy takie jak zdrowie publiczne i demokracja oraz zachęcają do rozmów o tym, jak rozróżniać prawdziwe informacje od fałszywych. Przykłady z życia codziennego i ćwiczenia w grupie skłaniają do krytycznego myślenia.

Wydarzenia

Poland

UE blisko Ciebie

Weekly college meeting of the von der Leyen Commission, 27/03/2024
Z radością przyjmuję zniesienie od 1 kwietnia 2024 kontroli na wewnętrznych granicach powietrznych i morskich. To ogromny sukces obu krajów. I historyczny moment dla strefy Schengen – największego obszaru swobodnego przemieszczania się na świecie - powiedziała Ursula von der Leyen.
HU24EU
Co 6 miesięcy kolejne państwo członkowskie przejmuje rotacyjną prezydencję w Radzie. W tym okresie przewodniczy posiedzeniom tej instytucji na wszystkich szczeblach, pomagając zapewnić ciągłość prac UE.
TSUE sędziowe
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce realizuje projekt edukacyjny skierowany do polskich sędziów pod tytułem „Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wpływ na stosowanie i wykładnię prawa krajowego”.

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaangażować się w proces decyzyjny Unii Europejskiej, zarówno na szczeblu wspólnoty, jak i w Polsce

Zapoznaj się z najnowszymi opracowaniami i dokumentami

Komisja Europejska opracowała wiele różnych programów, aby pomóc studentom w poznawaniu Unii Europejskiej