
W obliczu wysokich kosztów energii i ostrej konkurencji na świecie przemysł europejski potrzebuje pilnego wsparcia. W Pakcie dla czystego przemysłu zapowiedziano konkretne działania, dzięki którym dekarbonizacja ma stać się siłą napędową europejskiego przemysłu.

Plan działania w zakresie stali i metali ma na celu wzmocnienie konkurencyjności sektora i zabezpieczenie przyszłości przemysłu. To także kluczowe wsparcie dla programu ReArm Europe/Readiness 2030, który wzmacnia potencjał obronny Europy.

Plan „Gotowość 2030” zakłada zwiększenie wydatków na obronność i poważne inwestycje w zdolności europejskiego przemysłu zbrojeniowego. To reakcja na pilną potrzebę wsparcia Ukrainy w perspektywie krótkoterminowej, a równocześnie niezbędny długoterminowy plan poprawy bezpieczeństwa i obrony.

Unia oszczędności i inwestycji ma poprawić sposób, w jaki system finansowy UE przekierowuje oszczędności na inwestycje produkcyjne. Celem jest zapewnienie obywatelom szerszego dostępu do rynków kapitałowych i nowych możliwości finansowania dla firm.
Najnowsze informacje

19 marca o godz. 10.00 w 416 szkołach blisko 6 tys. uczniów i uczennic w całej Polsce wzięło udział w I etapie Jubileuszowej XX edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Sprawozdanie UE na temat młodzieży potwierdza zaangażowanie Komisji Europejskiej na rzecz zapewnienia każdemu młodemu człowiekowi możliwości rozwoju - od edukacji i zatrudnienia po zdrowie psychiczne i włączenie cyfrowe.

Komisja Europejska uruchomiła nowy punkt kompleksowej obsługi zapewniający niezbędne wsparcie europejskim małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) w zakresie przestrzegania sankcji.

Proponowana umowa UE-Mercosur obejmuje filar polityczny, filar współpracy oraz filar handlowy. Zakończenie negocjacji stanowi pierwszy krok w kierunku zawarcia umowy. Oficjalne dokumenty są już dostępne i każdy zainteresowany może się z nimi zapoznać.

Weź udział w debacie na temat polityki UE mającej wpływ na codzienne życie ludzi. Twoje uwagi to ważny element w kształtowaniu polityki. Każdy głos się liczy. Chcemy usłyszeć, co Ty masz do powiedzenia.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce realizuje projekt edukacyjny skierowany do polskich sędziów pod tytułem „Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wpływ na stosowanie i wykładnię prawa krajowego”.