Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Prognoza gospodarcza 2024
Prognoza gospodarcza wiosna 2024

Wzrosło ryzyko pogorszenia perspektyw gospodarczych. Wynika to głównie z przedłużającej się rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie oraz konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Najnowsze informacje

Poprawa postrzegania niezależności sądów w krajach UE.
  • Artykuł prasowy

Komisja Europejska opublikowała dwunastą edycję unijnej tablicy wyników wymiaru sprawiedliwości, wskazującą na poprawę postrzegania niezależności sądów w państwach członkowskich.

  • Czas na przeczytanie: 7 min
Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na raka!
  • Artykuł prasowy

W Polsce ruszyła objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na raka!”. Specjalny autobus zatrzyma się w pięciu polskich miastach: w Katowicach, Gdyni, Grunwaldzie, Wrocławiu i Lublinie.

  • Czas na przeczytanie: 4 min
Komisja przedstawia wspólny plan wdrażania paktu o migracji i azylu
  • Artykuł prasowy

Komisja Europejska przyjęła dziś wspólny plan wdrażania paktu o migracji i azylu, określający kluczowe etapy i wymagania dla państw członkowskich, mające na celu pomyślne rozpoczęcie stosowania nowych przepisów do połowy 2026 roku.

  • Czas na przeczytanie: 8 min
Dezinformacja
Komisja Europejska wzmacnia komunikację strategiczną w odpowiedzi na dezinformację oraz zagraniczne manipulacje informacjami i ingerencje w informacje ukierunkowane na politykę Unii Europejskiej.
20 lat
Jeśli organizujesz wydarzenie i chcesz na nie zaprosić, prześlij swoje zgłoszenie. Jeśli chcesz uczestniczyć w obchodach 20-lecia Polski w UE, zobacz jakie wydarzenia prezentowane są na naszej stronie.
Disinformation
Materiały poruszają tematy takie jak zdrowie publiczne i demokracja oraz zachęcają do rozmów o tym, jak rozróżniać prawdziwe informacje od fałszywych. Przykłady z życia codziennego i ćwiczenia w grupie skłaniają do krytycznego myślenia.

Wydarzenia

Poland

UE blisko Ciebie

Weekly college meeting of the von der Leyen Commission, 27/03/2024
Z radością przyjmuję zniesienie od 1 kwietnia 2024 kontroli na wewnętrznych granicach powietrznych i morskich. To ogromny sukces obu krajów. I historyczny moment dla strefy Schengen – największego obszaru swobodnego przemieszczania się na świecie - powiedziała Ursula von der Leyen.
Prezydencja Belgii w Radzie UE
Co 6 miesięcy kolejne państwo członkowskie przejmuje rotacyjną prezydencję w Radzie. W tym okresie przewodniczy posiedzeniom tej instytucji na wszystkich szczeblach, pomagając zapewnić ciągłość prac UE.
TSUE sędziowe
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce realizuje projekt edukacyjny skierowany do polskich sędziów pod tytułem „Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wpływ na stosowanie i wykładnię prawa krajowego”.

Dowiedz się, w jaki sposób możesz zaangażować się w proces decyzyjny Unii Europejskiej, zarówno na szczeblu wspólnoty, jak i w Polsce

Zapoznaj się z najnowszymi opracowaniami i dokumentami

Komisja Europejska opracowała wiele różnych programów, aby pomóc studentom w poznawaniu Unii Europejskiej