Szkolenie przewiduje przedstawienie informacji o programie eTwinning: kto może realizować projekty eTwinning, zalety i korzyści, możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli. Przedstawione zostaną przykłady ciekawych projektów eTwinning.
22 marca 2017 r.
godz. 16:00
Centrum Przedsiębiorczości Smolna,
ul. Smolna 4 /Kruczkowskiego 5
W części praktycznej pokazany zostanie proces rejestracji w programie i internetowe narzędzia eTwinning: eTwinning Live, TwinSpace, które są bezpłatnie udostępniane nauczycielom po zarejestrowaniu się w programie.
- eTwinning Live to platforma, która umożliwia kontakty z innymi nauczycielami z całej Europy, dyskusje tematyczne i szkolenia, a także daje możliwość znalezienia szkoły partnerskiej do realizacji wspólnego projektu edukacyjnego eTwinning lub Erasmus+.
- TwinSpace to przestrzeń przeznaczona do realizacji projektów eTwinning. Każdy projekt otrzymuje własną TwinSpace, na której mogą kontaktować się nauczyciele, uczniowie ze szkół partnerskich oraz zaproszeni goście. Dostępne są: fora, czat, wideokonferencje, galerie zdjęć, miejsce do zamieszczania plików w różnych formatach i filmów.
Podczas spotkania omówiony zostanie również program „eTwinning krajowy”, w ramach którego polscy nauczyciele zakładają i realizują projekty z innymi szkołami w Polsce. Jest to szansa dla nauczycieli, którzy chcą poznać internetowe narzędzia eTwinning w komfortowej dla siebie sytuacji.
W trakcie wykładu zostaną omówione przykłady projektów realizowanych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.
Na zakończenie szkolenia przewidziano dyskusję – sesję pytań i odpowiedzi.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem: wyklady_europejskieum [dot] warszawa [dot] pl (wyklady_europejskie[at]um[dot]warszawa[dot]pl)
Informacje szczegółowe
- Data publikacji
- 14 marca 2017
- Autor
- Przedstawicielstwo w Polsce