Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy14 marca 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

EWO – Program eTwinning

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. Program eTwinning – kreatywne nauczanie, który odbędzie się w środę 22 marca br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna...

161012_ed_warszawa.jpg

Szkolenie przewiduje przedstawienie informacji o programie eTwinning: kto może realizować projekty eTwinning, zalety i korzyści, możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli. Przedstawione zostaną przykłady ciekawych projektów eTwinning.

22 marca 2017 r.

godz. 16:00

Centrum Przedsiębiorczości Smolna,

ul. Smolna 4 /Kruczkowskiego 5

W części praktycznej pokazany zostanie proces rejestracji w programie i internetowe narzędzia eTwinning: eTwinning Live, TwinSpace, które są bezpłatnie udostępniane nauczycielom po zarejestrowaniu się w programie.

  • eTwinning Live to platforma, która umożliwia kontakty z innymi nauczycielami z całej Europy, dyskusje tematyczne i szkolenia, a także daje możliwość znalezienia szkoły partnerskiej do realizacji wspólnego projektu edukacyjnego eTwinning lub Erasmus+.
  • TwinSpace to przestrzeń przeznaczona do realizacji projektów eTwinning. Każdy projekt otrzymuje własną TwinSpace, na której mogą kontaktować się nauczyciele, uczniowie ze szkół partnerskich oraz zaproszeni goście. Dostępne są: fora, czat, wideokonferencje, galerie zdjęć, miejsce do zamieszczania plików w różnych formatach i filmów.

Podczas spotkania omówiony zostanie również program „eTwinning krajowy”, w ramach którego polscy nauczyciele zakładają i realizują projekty z innymi szkołami w Polsce. Jest to szansa dla nauczycieli, którzy chcą poznać internetowe narzędzia eTwinning w komfortowej dla siebie sytuacji.

W trakcie wykładu zostaną omówione przykłady projektów realizowanych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Na zakończenie szkolenia przewidziano dyskusję – sesję pytań i odpowiedzi.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem: wyklady_europejskieatum [dot] warszawa [dot] pl (wyklady_europejskie[at]um[dot]warszawa[dot]pl)

Informacje szczegółowe

Data publikacji
14 marca 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce