
W trakcie 30 minutowego testu składającego z się z 50 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru uczestnicy zmagali się z zagadnieniami związanymi m.in. z historią integracji europejskiej, systemem instytucjonalnym Unii Europejskiej, obywatelstwem Unii Europejskiej, czy swobodami rynku. Istotnym elementem Olimpiady jest walor edukacyjny. Dlatego też, eksperci i ekspertki z Team Europe Direct przygotowali podcasty przygotowujące do rozwikłania zagadnień przygotowanych przez Radę Programową.
Do II etapu, zakwalifikowało się 1298 uczennic i uczniów reprezentujących 350 szkół w całym kraju. Jest to absolutny rekord w 20-letniej historii Olimpiady.
9 kwietnia o godz. 10.00 w centrach egzaminacyjnych zorganizowanych przez Punkty Europe Direct, będą zmagać się z testem złożonym z 50 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Do etapu finałowego zakwalifikuje się 50 osób z najwyższymi wynikami w kraju.
- Jubileuszowa edycja Olimpiady zbiegła się z ważnymi wydarzeniami w naszym kraju: 20-leciem członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz sprawowaniu Prezydencji Polski w Radzie UE. To niesamowite, że po tylu latach zainteresowanie sprawami europejskimi wśród młodzieży rośnie. W tym roku szczególnie widać, że zarówno liczba uczestników jak i przygotowanie merytoryczne wzrosło. To duża zasługa uczniów, ale i nie możemy zapominać o ich opiekunach – nauczycielach, którzy mają szczególny wkład w ich przygotowanie – podsumował Rafał Kuligowski, koordynator Olimpiady oraz ekspert Team Europe Direct.
Przypominajmy, że Olimpiada organizowana jest przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży”. Natomiast Olimpiadę wspierają sieci informacyjne Komisji Europejskiej w Polsce: Punkty Europe Direct oraz eksperci i ekspertki Team Europe Direct.
Informacje szczegółowe
- Data publikacji
- 1 kwietnia 2025
- Autor
- Przedstawicielstwo w Polsce