Głównym celem nowego zaproszenia do składania wniosków, o wartości 7 mln euro, jest zapewnienie wsparcia dla tworzenia i rozpowszechnianie informacji i treści związanych z polityką spójności UE, w tym m.in. z Funduszem na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, albo odpowiedniego wsparcia w ramach Planu Odbudowy dla Europy lub z Instrumentu Wsparcia Technicznego.
Oczekuje się, że działania informacyjne, które uzyskają finansowanie, zwiększą liczbę informacji na temat polityki spójności w mediach, w szczególności regionalnych, oraz zwiększą świadomość obywateli na temat wpływu polityki spójności na ich życie.
Podejmowane działania powinny mieć szeroki zasięg i koncentrować się na lepszym wyjaśnianiu wkładu polityki spójności w pobudzanie zatrudnienia i wzrostu gospodarczego w Europie i w zmniejszanie dysproporcji między państwami członkowskimi i regionami.
Polityka spójności UE powinna być przedstawiona w sposób spójny, obiektywny i wyczerpujący, z podkreśleniem jej roli w realizacji priorytetów politycznych UE oraz w stawianiu czoła obecnym i przyszłym wyzwaniom dla UE, jej państw członkowskich, regionów i szczebla lokalnego.
Działania informacyjne powinny obejmować jeden lub kilka rodzajów działań, takich jak:
-
produkcja i dystrybucja materiałów drukowanych, multimedialnych lub audiowizualnych
-
działania informacyjne w internecie i mediach społecznościowych;
-
wydarzenia medialne;
-
konferencje, seminaria, warsztaty.
Wnioskodawcami (beneficjentami i podmiotami stowarzyszonymi) mogą być osoby prawne (podmioty publiczne lub prywatne), które mają siedzibę w jednym z państw członkowskich UE i które nie są organami odpowiedzialnymi za wdrażanie polityki spójności.
Termin składania wniosków upływa 9 stycznia 2024 r. o godz. 17.00.
Informacje szczegółowe
- Data publikacji
- 27 października 2023
- Autor
- Przedstawicielstwo w Polsce