Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Przemówienie23 kwietnia 2024Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 2 min

Europejski Miesiąc Różnorodności

- Mam nadzieję, że Karta Różnorodności w Polsce i inne unijne karty będą nadal się rozwijać - pisze komisarz ds. równości Helena Dalli do osób uczestniczących w inauguracji Europejskiego Miesiąca Różnorodności w Polsce. 

helena_dalli_2024

Z okazji inauguracji Europejskiego Miesiąca Różnorodności w Polsce komisarz ds. równości przesłała list z pozdrowieniami do osób uczestniczących w wydarzeniu.

Szanowni Goście i Gościnie Inauguracji Europejskiego Miesiąca Różnorodności w Polsce,

Mam dobre wspomnienia z mojej wizyty we Wrocławiu dwa lata temu, kiedy brałam udział w dyskusji na temat włączenia społecznego i różnorodności.

To dla mnie zaszczyt przesłać Wam pozdrowienia podczas Inauguracji Europejskiego Miesiąca Różnorodności w Polsce. To świetna okazja do pogłębionej dyskusji na temat równości, włączenia społecznego, partycypacji, różnorodności, równości płci i przynależności do grup o statusie mniejszościowym.

Moją kadencję poświęciłam działaniom na rzecz budowania Unii Równości, w której wszystkie Europejki i wszyscy Europejczycy będą mogli żyć bezpiecznie i w dostatku, niezależnie od swoich cech osobistych i swojego pochodzenia. Przyjęliśmy pięć strategii równości i metodycznie pracowaliśmy, aby osiągnąć wyznaczone cele. Wprowadziliśmy tematykę równościową do głównego nurtu działań instytucji europejskich i wspólnie oraz międzysektorowo pracowaliśmy nad kwestiami antydyskryminacyjnymi tak, aby nikogo nie pozostawić w tyle.

Pomimo wysiłku na poziomie europejskim, nie udałoby nam się zapewnić Unii Równości w szkołach, miejscach pracy i w życiu codziennym, gdyby nie Wasze wsparcie na poziomie krajowym i lokalnym oraz wsparcie wszystkich osób, które akceptują i promują wizję Unii Równości.

Miejsca pracy w całej Europie czerpią ogromne korzyści dzięki działaniu kart różnorodności jak również przedsiębiorstw, które uwidoczniają swoje inicjatywy na rzecz równości i różnorodności, wspierając zróżnicowane siły robocze w osiąganiu zawodowej doskonałości.

W momencie, gdy moja kadencja komisarz UE ds. równości dobiega końca, mam nadzieję, że Karta Różnorodności w Polsce i inne unijne karty będą nadal się rozwijać, a perspektywa Unii Równości będzie nadal widoczna w Waszej pracy: teraz i w przyszłości.

Dziękuję.

Helena Dalli, komisarz ds. równości - 23/04/2024

List od Heleny Dalli został odczytany 23 kwietnia podczas inauguracji Europejskiego Miesiąca Różnorodności we Wrocławiu.  

Informacje szczegółowe

Data publikacji
23 kwietnia 2024
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce