Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy16 marca 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Żywność i rolnictwo w szkolnej ławie

Specjalnie z myślą o nauczycielach i uczniach, Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich KE przygotowała pomocnik edukacyjny. Pakiet nauczyciela to zbiór gotowych środków nauczania i uczenia się, który ma pomóc w poszerzaniu...

170316_zywnosc.jpg

Zestaw dzieli się na 3 części, skupione wokół głównych zagadnień:

  • żywność
  • środowisko
  • obszary wiejskie.

Każdy z modułów zawiera:

  • krótkie wprowadzenie dla nauczyciela z wyszczególnieniem celów nauczania,
  • arkusze robocze z ćwiczeniami dla uczniów,
  • schemat projektu dla uczniów z propozycją realizacji projektu międzyprzedmiotowego w ramach danego tematu rozdziału.

Pakiet może być używany przez nauczycieli różnych przedmiotów, takich jak: geografia, przyroda, wiedza o społeczeństwie, ekonomia, europeistyka, ekonomia krajowa, rolnictwo, technologie informacyjno-komunikacyjne i nauki społeczne. Materiały dotyczące trzech wiodących tematów nie mają na celu szkolenia uczniów w zakresie polityki unijnej: ich celem jest pokazanie młodym ludziom, jakie korzyści czerpią wszyscy obywatele z rolnictwa.

Zestaw został stworzony w taki sposób, aby nauczyciel mógł wykorzystywać podczas zajęć poszczególne jego części osobno lub prowadzić uczniów kolejno przez moduły.

Wszystkie materiały do pobrania: informator dla nauczycieli, film animowany, pokaz slajdów, plan lekcji, a także tematy lekcyjne do poszczególnych modułów można pobrać ze strony internetowej DG AGRI.

Zestaw jest możliwy do zamówienia również w formie papierowej. W skład takiego zestawu, oprócz standardowych materiałów i mapy, wchodzi dodatkowo płyta DVD oraz klucz USB.

Zamówienia można składać tutaj, na stronie EU Bookshop.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
16 marca 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce