Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy18 sierpnia 2016Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Zostań wolontariuszem!

Dzięki inicjatywie EU Aid Volunteers możesz poświęcić się pomocy humanitarnej na świecie, zostając wolontariuszem w pełnym wymiarze lub skorzystać z wolontariatu on–line, jeśli nie masz czasu i innych możliwości. Czas udziału w projekcie wynosi od 1...

160818_volunteers_main.jpg


Program EU Aid Volunteers zrzesza wolontariuszy i organizacje z różnych krajów, aby zapewnić profesjonalną pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują m.in. społeczeństwom dotkniętym katastrofami naturalnymi. Wolontariusze pracują na różnych stanowiskach i w różnych sektorach np. pomagają w zarządzaniu projektami, komunikacji czy logistyce.

Aby wziąć udział w programie EU Aid Volunteers, należy mieć ukończone 18 lat oraz być obywatelem lub posiadać status rezydenta długoterminowego UE. Osoby zakwalifikowane do programu otrzymają szkolenie, zakwaterowanie, zwrot kosztów podróży oraz dodatkowo będą mogły podjąć dodatkowe szkolenia w jednej z europejskich organizacji humanitarnych.Nie masz czasu na wolontariat z dala od domu? Wkrótce zostanie uruchomiona opcja wolontariatu on–line, dzięki której będziesz mógł wspierać projekty pomocy humanitarnej bez konieczności wyjazdu. Takim wolontariuszem może zostać każdy, niezależnie od narodowości.

  • Wszystkie oferty wolontariatu są dostępne na stronie internetowej.
  • Więcej o inicjatywie EU Aid Volunteers możesz przeczytać tutaj.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
18 sierpnia 2016
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce