Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy1 sierpnia 2017Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Ze studentami prawa o handlu międzynarodowym

W lipcu na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się ELSA Law School on International Trade organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa i Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu. W ramach tego wydarzenia studenci...

170801_elsa_law_school_int_trade_main.jpg

ELSA Law School on International Trade to letnia szkoła prawa skierowana do studentów z całego świata, która stanowi połączenie programu naukowego, socjalnego oraz kulturalnego. Tegoroczna edycja organizowana przez wrocławski oddział Stowarzyszenia była pierwszą i z pewnością nie ostatnią. Podczas jednego z lipcowych tygodni 30 studentów z różnych krajów zgłębiało wiedzę na temat wybranych zagadnień prawnych poprzez udział w wykładach, debatach i warsztatach, opartych na wymianie doświadczeń ipoznawaniu innych systemów prawnych. Oprócz części merytorycznej letnia szkoła prawa umożliwia uczestnikom międzynarodową integrację kulturową oraz unikatową sposobność do nawiązania nowych znajomości.

Dzięki wsparciu Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu jeden z dni programu merytorycznego odbywał się w Domu Europy. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertą praktyk, staży i wolontariatu proponowaną przez struktury europejskie. Reprezentant Przedstawicielstwa był też jednym z sędziów podczas wieńczącego projekt Moot Court Competition. Wtrakcie uroczystej Gali podsumowującej zmagania uczestników wręczone zostały upominki ufundowane przez Komisję.

Projekt ten odniósł spory sukces oraz okazał przedsięwzięciem wartym kontynuacji w następnych latach. Trójpłaszczyznowa struktura letniej szkoły prawa połączyła wysoką wartość programu merytorycznego z bogactwem i różnorodnością społeczno - kulturową.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
1 sierpnia 2017
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce