Przejdź do treści głównej
Przedstawicielstwo w Polsce
Artykuł prasowy8 grudnia 2016Przedstawicielstwo w PolsceCzas na przeczytanie: 1 min

Wykorzystanie EFS w Polsce

Stan wykorzystania środków pomocowych z Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce – to temat roboczej wizyty delegacji Dyrekcji Generalnej KE ds. Zatrudnienia w Warszawie. W czwartek 8 grudnia br. zastępca Dyrektora Generalnego Zoltan Kazatsay oraz...

161208_kazatsay_main.jpg
Dyrektor Kazatsay podkreślał, że konieczne jest przyspieszenie realizacji projektów EFS w Polsce oraz rozpoczęcie już przygotowań do planowania funduszy Europejskiego Funduszu Społecznego w następnej perspektywie finansowej po 2020 roku.

Podczas pobytu w Warszawie, delegacja Komisji Europejskiej spotkała się w Ministerstwie Rozwoju z Sekretarzem Stanu Jerzym Kwiecińskim oraz Podsekretarzem Stanu Pawłem Chorążym, zaś w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Sekretarzem Stanu Krzysztofem Michałkiewiczem.

W Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie dyrektor Kazatsay omawiał stan realizacji projektów Europejskiego Funduszu Społecznego na szczeblu regionalnym. W imieniu Konwentu Marszałków i Związku Województw w spotkaniu uczestniczył marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, który rozmawiał również z dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dr Markiem Prawdą.

Informacje szczegółowe

Data publikacji
8 grudnia 2016
Autor
Przedstawicielstwo w Polsce